• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ | کد خبر : 33282
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  نرخ کرایه تاکسی در تبریز ۱۱ تا ۳۱ درصد افزایش یافت
  دیبا:  با تصویب شورای شهر تبریز نرخ کرایه تاکسی‌ها در این کلانشهر افزایشی بین ۱۱ تا ۳۱ درصد یافت که در نوع خود عجیب بوده و بروز مشکلات عدیده بین شهروندان و رانندگان تاکسی را محتمل می‌ کند.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از مهر، اعضای شورای اسلامی شهر تبریز در جلسه خود با لایحه شهرداری مبنی بر افزایش حداقل ۱۱ درصدی کرایه تاکسی‌ها با توجه به وضعیت معیشتی تاکسیرانان و آسیب وارده به کسب و کار آنها در اثر شیوع ویروس کرونا و ابلاغیه دولت مبنی بر کاهش تعداد مسافران به ۳ نفر، با ارائه تغییراتی مبنی بر افزایش حداکثر ۳۱ و حداقل ۱۱ درصدی در برخی مسیرهای شهری موافقت کردند.

  بر این اساس لایحه شهرداری در خصوص افزایش نرخ کرایه تاکسی در برخی مسیرها ۱۱ درصد و در برخی مسیرها ۳۱ درصد به تصویب رسید که در نوع خود عجیب و بی مانند است.

  مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز در این جلسه با اشاره به اینکه دولت به بیشتر شهرها اجازه افزایش ۱۱ درصدی کرایه تاکسی‌ها را داده است، گفت: اما افزایش ۳۱ درصدی در بعضی مسیرها به شهروندان فشار می‌آورد و شاید منجر به بروز برخی مشکلات شود.

  محمدحسین اکبرنژاد اضافه کرد: موضوع سرشکنی مسافران به ۳ نفر هنوز در برخی شهرها تصویب نشده است و واقعیت این است که رانندگان تاکسی واقعاً در این رابطه مشکلات زیادی دارند.

  رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز نیز گفت: با لحاظ بررسی‌های کارشناسانه، حداکثر افزایش ۳۱ درصد برای فعالان این بخش رضایت بخش است.

  عبدالله تقی پور افزود: امروز قیمت واحدی بین رانندگان و مسافران ساری و جاری است که اگر قیمت دیگری تعیین شود، کم اهمیت جلوه دادن مصوبه شورای اسلامی است.

  یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تبریز نیز از نحوه نرخ گذاری نرخ کرایه تاکسی‌ها انتقاد کرد و گفت: پیشنهاد من این است که نرخ‌ها برای تمام مسیرها یکی شود چون با این شرایط مردم و تاکسی رانان دچار مشکلات عدیده خواهند شد.

  محمدباقر بهشتی اظهار داشت: این طور نباشد که در وسط مسیر که شهروندی از تاکسی پیاده شد، راننده نیز خالی برود اما کرایه او را تا آخر مسیر اخذ کند.

  وی از ارائه نرخ‌های رند و راحت توسط کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تشکر کرد و افزود: اگر ستاد کرونا تصویب می‌کند ۳ نفر از تاکسی استفاده کنند، آن سه نفر باید هزینه نفر چهارم را هم پرداخت کنند.

  یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر نیز با انتقاد از عدم تخصیص بودجه‌های مناسب برای ناوگان تاکسیرانی تبریز، گفت: امسال برای قطار شهری یکهزار میلیارد تومان و برای اتوبوسرانی ۵۰۰ میلیارد بودجه در نظر گرفته شده است، اما هیچ هزینه و بودجه‌ای برای رانندگان تاکسی در نظر گرفته نشده است.

  غلامحسین مسعودی ریحان افزود: با توجه به شرایط خاص کشور و شیوع ویروس کرونا باید به رانندگان تاکسی کمک کرد و شهرداری نیز باید بودجه‌ای همانند سایر وسائط حمل و نقل عمومی برای تاکسی‌ها اختصاص دهد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب