• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | کد خبر : 33071
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیر بحران شهرداری تبریز خبر داد؛
  اختصاص ۲ میلیارد ریال برای ساخت اردوگاه اسکان اضطراری در تبریز
  دیبا: مدیر بحران شهرداری تبریز گفت: در راستای ارتقای تاب‌آوری شهری، در بودجه سال جاری ۲ میلیارد ریال برای احداث اردوگاه اسکان اضطراری در پارک جنگلی ارم این شهر اختصاص یافته است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از مهر، مسعود حسن نژاد، روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: پارک جنگلی ارم با توجه به موقعیت قرارگیری در مجاورت گسل شمال شهر، نزدیکی به مراکز درمانی و خدماتی، دسترسی به اتوبان پاسداران و وجود باند فرود بالگرد، از ظرفیت مناسبی برای تبدیل به اردوگاه اسکان اضطراری برخوردار بوده و بر همین اساس پیشنهاد احداث اردوگاه در این محل توسط مدیریت بحران ارائه شده است.

  وی با بیان اینکه کلانشهر تبریز از نظر موقعیت قرارگیری از شهرهای مستعد برای بروز حوادث طبیعی است، اظهار داشت: وقوع زمین لرزه‌های مختلف و ویرانگر در طول تاریخ نیز مؤید این موضوع بوده و بر همین اساس برنامه ریزی برای آمادگی و مقابله با این حوادث ضروری است.

  مدیر بحران شهرداری تبریز با اشاره به اینکه ایجاد محل‌هایی برای اسکان شهروندان در مواقع بحرانی در طول سال‌های گذشته مورد توجه شهرداری تبریز بوده است، گفت: در این راستا احداث پارک‌های محله‌ای و منطقه‌ای و همچنین تجهیز و ایمن سازی آنها انجام شده است.

  حسن نژاد، ادامه داد: با توجه به اینکه ضوابط، استانداردها و معیارهای طراحی و ساخت اردوگاه اسکان اضطراری و دستورالعمل احداث پارک‌های چندمنظوره بحران و پدافند غیرعامل توسط مدیریت بحران شهرداری تبریز و بر اساس استانداردها و شاخص‌های بین المللی تدوین شده است بنابراین احداث اردوگاه اسکان اضطراری در پارک ارم نیز بر اساس این ضوابط و معیارها انجام می‌شود.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب