• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | کد خبر : 33027
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  صدور ۲۷۷ مورد مجوز سقط درمانی در آذربایجان شرقی
  دیبا: طی سال گذشته، ۳۹۱ نفر جهت اخذ مجوز سقط درمانی به ادارات پزشکی قانونی آذربایجان شرقی مراجعه کردند که از این تعداد، برای ۲۷۷ نفر مجوز سقط درمانی صادر شد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از ایسنا، این میزان در مقایسه با سال ۹۷ که برای ۲۷۲ نفر مجوز سقط صادر شده بود، حدود پنج درصد کاهش داشته است.

  طی اسفند سال گذشته نیز از ۳۱ پرونده تشکیل شده در این زمینه به ۲۲ نفر مجوز سقط درمانی صادر شده که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷ که ۲۵ مجوزسقط درمانی صادر شده بود، ۱۲ درصد کاهش یافته است.
  به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی استان، در سال ۹۷، ۴۱۳ نفربرای اخذ مجوز سقط درمانی به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که برای ۲۷۲ مورد مجوز سقط صادر شد.
  ازجمله خدماتی که بدون نامه مرجع قضایی در سازمان پزشکی قانونی ارائه می‌شود، صدور مجوز سقط درمانی است. صدور مجوز سقط درمانی بر اساس ماده واحده قانون سقط جنین درمانی مصوب سال ۱۳۸۴ مجلس شورای اسلامی و آیین‌نامه اجرایی آن که به تصویب سازمان پزشکی قانونی رسیده‌ ، برعهده سازمان پزشکی قانونی بوده و این سازمان مرجع خاص رسیدگی کننده به این موضوعات است.
  بر این اساس همه ساله تعدادی از متقاضیان سقط درمانی به مراکز پزشکی قانونی در کشور مراجعه می‌کنند که ضمن بررسی شرایط و مدارک پزشکی درصورت داشتن شرایط لازم و سن بارداری کمتر از ۱۹ هفته، برای آنان مجوز سقط صادر می‌شود.
  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب