• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | کد خبر : 33002
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رییس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی:
  مجازات جایگزین حبس در آذربایجان‌شرقی ۸۰ درصد افزیش یافت
  دیبا: رییس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت: سال گذشته مجازات جایگزین حبس در این استان نسبت به سال ۱۳۹۷ بیش از ۸۰ درصد افزایش یافت.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از نصر، موسی خلیل اللهی روز یکشنبه در گفت وگویی، از صدور تعداد ۸ هزار و ۸۷۵ فقره آرای جایگزین حبس در دادگستری آذربایجان شرقی در سال گذشته خبر داد و گفت: این آمار در سال ۹۷ معادل ۴ هزار و ۹۴۰ فقره بود.

  وی اظهار داشت: در سال گذشته در دادگستری استان تعداد ۸ هزار و ۷۳۹ فقره جزای نقدی، ۱۳ فقره دوره مراقبت، ۱۵ فقره جزای نقدی روزانه، ۹۹ فقره الزام به خدمات عمومی رایگان و ۹ فقره نیز سایر موارد برای متخلفان و مجرمان صادر شده است.
  خلیل اللهی با بیان اینکه حبس زدایی یکی از رویکردهای مهم و محوری قوه قضائیه است، یادآور شد: بر همین مبنا دادگستری کل آذربایجان شرقی تمام تلاش خود را برای اعمال مجازات های جایگزین به جای زندانی شدن مجرمان به کار می گیرد.
  وی اضافه کرد: کاهش جمعیت کیفری یکی از مهمترین فواید حبس زدایی و قوانین مربوط به حبش های جایگزین است که می تواند در سالم سازی فضای عمومی جامعه و نیز تادیب مجرمان تاثیر عمیقی داشته باشد.
  خلیل اللهی، اصلاح و تقویت پایه های اخلاق و معنویت جامعه را عامل مهم در کاهش بزهکاری دانست که فرآیندی زمان بر و نیازمند فرهنگ سازی می باشد.
  وی افزود: این اقدامات کار ریشه ای می طلبد تا زمینه های آن در جامعه فراهم شود که در این میان رسانه های گروهی و خبرنگاران می توانند نقش ممتاز و تعیین کننده ای ایفا کنند و انتظار می رود این فعالان عرصه فرهنگی ضمن توجه به تهیه و انتشار اخبار و گزارش های معمول، در جهت تقویت اخلاقیات و معنویات جامعه با هدف کاهش جرایم نیز گام های اساسی بردارند.
  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب