• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ | کد خبر : 32972
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  بانک‌ها حق درخواست بیش از یک ضامن برای وام ازدواج را ندارند
  دیبا: معاون سامان‌دهی امور جوانان گفت: درخواست بیش از یک ضامن برای وام ازدواج از سوی بانک‌ها غیرقانونی است و مراجعان می‌توانند شکایت خود را در سایت بانک مرکزی ثبت کنند.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از نصر، محمدمهدی تندگویان، درباره وجود برخی موانع و ناهماهنگی‌ها در روند دریافت وام ازدواج در بانک‌ها، گفت: طبق قانون وام ازدواج تنها باید با وجود یک ضامن پرداخت شود. در صورتی که هر یک از متقاضیان هنگام دریافت وام در بانک با مواردی خلاف قوانین و مقررات اعلام شده مواجه شد، باید در سایت بانک مرکزی به بخش رسیدگی به شکایات مراجعه کند.

  وی افزود: افراد برای ثبت شکایت خود در این زمینه، با ثبت شماره شعبه و شماره تسهیلات خود شکایت خود را ثبت کرده و خود بانک مرکزی دراین‌باره رسیدگی خواهد کرد.
  تندگویان در پاسخ به اینکه برخی از بانک‌ها بر خلاف اخبار اعلام شده مبنی بر کفایت یک ضامن برای دریافت وام ازدواج، درخواست ضامن‌های بیشتری را از متقاضیان می‌کنند، اظهار داشت: ممکن است این اتفاق به دلیل کافی نبودن پایه حقوق ضامن متناسب با مبلغ وام و اقساط رخ دهد و در این صورت بانک حق عدم پذیرش ضامن مذکور را دارد، اما نمی‌تواند خواستار وجود بیش از یک ضامن شود و این اقدام غیر قانونی است.
  معاون سامان‌دهی امور جوانان خاطرنشان کرد: بانک حق عدم پذیرش ضامنی که قادر به تأمین مالی مبلغ وام باشد را دارد وی می‌تواند از متقاضی درخواست آوردن ضامنی با پایه حقوق بیشتر و متناسب با مبلغ اقساط وام را کند، اما درخواست افزایش شمار مضامین برخلاف مقررات است. هر یک از متقاضیان که با چنین شرایطی روبرو شد حتماً به بخش شکایات سایت بانک مرکزی مراجعه کند تا به مشکل وی رسیدگی شود.
  تندگویان درباره میزان وام‌های ازدواج پرداختی در سال ۹۸، بیان کرد: در سال گذشته ۳۰ هزار میلیارد تومان وام ازدواج پرداخت شده و پیش بینی می‌شود که در سال ۹۹ نیز حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان وام به جوانان پرداخت شود.
  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب