• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ | کد خبر : 32715
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی ۱۵ کیلوواتی در محدوده‌ی برق تبریز
  دیبا: نیروگاه برق ۱۵ کیلوواتی خورشیدی قابل اتصال به شبکه‌ی برق در منطقه‌ی شهرک صنعتی آخولا راه‌اندازی شد.

  دیبا: مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز نیروگاه برق ۱۵ کیلوواتی خورشیدی قابل اتصال به شبکه‌ی برق در منطقه‌ی شهرک صنعتی آخولا راه‌اندازی شد.

  عادل کاظمی افزود: مجوز بهره‌برداری از این نیروگاه در راستای حمایت از تولید انرژی‌های پاک صادر شد و این نیروگاه با ظرفیت ۱۵ کیلووات مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

  وی مطرح کرد: نیروگاه مذکور از نوع خورشیدی متصل به شبکه می‌باشد که به صورت کاربری دو منظوره، نیروگاه-پارکینگ در محوطه‌ی یکی از صنایع مستقر در شهرک صنعتی آخولا در حوزه‌ی خدماتی شرکت توزیع نیروی برق تبریز احداث و متصل به شبکه شده است.

  وی افزود: تامین مالی این سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی و با مبلغی معادل یک میلیارد و هفتصد میلیون ریال انجام گرفته و توسط پیمانکاران بومی استان، طراحی و اجرا شده است.

  وی تشریح کرد: با احداث این نیروگاه تعداد کل نیروگاه‌های خورشیدی منصوبه در حوزه‌ی جغرافیای شرکت توزیع نیروی برق تبریز به تعداد ۳۹ مورد و با ظرفیت کلی ۵۱۸ کیلووات رسید. این تعداد شامل نیروگاه‌های موضوع تامین ۲۰ درصد برق مصرفی ادارات و نهادهای مشمول از طریق انرژی‌های تجدید پذیر و همچنین نیروگاه‌های دارای قرارداد خرید تضمینی برق مختص مشترکین می‌باشد.

  رئیس هیئت مدیره‌ی شرکت توزیع نیروی برق تبریز تصریح کرد: این شرکت در راستای حمایت از تولید انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر، آماده‌ی انعقاد قرارداد خرید تضمینی بیست ساله با مشترکین دارای انشعاب برق است که متقاضی احداث نیروگاه‌های خورشیدی و بادی تا دو برابر ظرفیت قدرت انشعاب موجود خود می‌باشند.

  وی در خصوص تاثیرات ایجاد این نیروگاه‌ها اظهار کرد: ایجاد چنین نیروگاه‌هایی علاوه بر ایجاد یک منبع درآمد پایدار برای صاحبان آن، در مواقع پیک بار، یاری‌رسان شبکه برق نیز می‌باشد و ضریب اطمینان شبکه‌ی برق را افزایش می‌دهد.

  این گزارش می‌افزاید: کلیه‌ی مشترکین برق تبریز، حتی مشترکین خانگی نیز می‌توانند در صورت داشتن امکانات و شرایط مناسب نسبت به اخذ مجوز ایجاد نیروگاه خورشیدی اقدام نمایند.

  به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع برق تبریز، گفتنی است این نیروگاه با سازه‌ی تمام گالوانیزه، بصورت اتصال سه فاز بوده که صدور مجوزات و مبادله قرارداد همچنین نظارت بر کلیه‌ی طراحی‌ها، مراحل اجرا و اتصال به شبکه‌ی سراسری این سامانه توسط شرکت توزیع نیروی تبریز انجام یافته است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز