• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ | کد خبر : 32667
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  پیشتازی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از برنامه‌های ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی
  دیبا: رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: برابر برنامه ابلاغی معاونت زراعت وزارت جهادکشاورزی، اقدامات لازم در خصوص گندم، جو و محصول کلزا در سطح استان به عمل آمده است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، مهندس اکبر فتحی در نشست دکتر کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی با مدیران ارشد این وزارت و روسای سازمان جهاد کشاورزی استان ها که با رویکرد “ارزیابی وضعیت کشاورزی، مسائل و مشکلات و ارائه پیشنهادات” به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد‏، ضمن تبریک انتصاب دکتر خاوازی به سمت مقام عالی وزارت جهادکشاورزی به جامعه کشاورزی کشور، از پیشتازی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از برنامه‌های ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی خبر داد و افزود: سطح زیرکشت گندم آبی در سطح استان با کاهش مختصری مواجه بود که دلیل عمده آن نیز مربوط به کم بودن اراضی آبی محض در محصول گندم می باشد در بقیه محصولات تقریباً مطابق برنامه ابلاغی پیشرفت داشته ایم.

  وی ادامه داد: طبق برنامه ابلاغی سهم استان در خصوص کشت کلزا، به میزان ۵ هزار هکتار اجرا و عملیاتی شده و سطح سبز آن در وضعیت خوبی قرار دارد.

  فتحی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در سطح کشور و استان و مشکلات پیش آمده در این زمینه، اظهار کرد: همکاران ما در استان آذربایجان شرقی در راستای تغذیه مناسب و به موقع گیاهان، مبارزه با علف‌های هرز و مبارزه با انواع بیماری‌ها و آفات، ابتکارهای جالبی از جمله راه اندازی رادیوهای اینترنتی ، اجرای کلاس های مجازی و گروه‌های مختلف در فضای مجازی جهت ارتباط کارشناسان پهنه با کشاورزان و اطلاع‌رسانی بموقع به این عزیزان در زمینه توصیه های کشاورزی و فنی به بهره‌برداران کشاورزی بکار بسته‌اند.

  رئیس سازمان جهادکشاورزی استان در خصوص گلخانه ها نیز، گفت: سهم گلخانه ای استان طبق برنامه ابلاغی بالغ بر ۱۱۰ هکتار بود که خوشبختانه ۱۳۴ هکتار اجرایی شد، اصلاح گلخانه ها نیز ۱۱ هکتار ابلاغ شده بود که ۱۳ هکتار اصلاح و اجرایی شد.

  وی ادامه داد: توسعه باغات در اراضی شیبدار براساس ابلاغیه ۱۷۲ هکتار بود که ۱۸۳ هکتار اجرا و عملیاتی شده است، خط اعتباری مکانیزاسیون برابر برنامه ابلاغی ۸۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بود که ۸۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان جذب شده است که بیش از ۱۰۷ درصد جذب شد.

  فتحی با بیان اینکه بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان از محل بند الف تبصره ۱۸ تسهیلات در زیربخش های مختلف مخصوصاً در گلخانه ها جذب و به متقاضیان پرداخت شده است افزود: در رفع تداخل پلاکات ثبتی رتبه استان بین رتبه های اول تا سوم قرار دارد که تا این لحظه ۱۴۲ پلاک طرح و تعیین تکلیف شده است.

  وی در خصوص شیلات و امور آبزیان نیز عنوان کرد: در شیلات و آبزیان نسبت به برنامه ابلاغی وزارت جهادکشاورزی از رشد یازده درصدی برخورداریم.

  رییس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی با اشاره به بروز سیل در استان و خسارات ناشی از این حادثه به محصولات کشاورزی، تصریح کرد: در این خصوص ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات و ۱۵ میلیارد تومان وام بلاعوض به استان اختصاص یافته بود که تاکنون ۲۰ میلیارد تومان از تسهیلات و ۱۰ میلیارد تومان از کمک های بلاعوض پرداخت شده است، مبلغ ۲۰ میلیارد تومان نیز به کارهای زیربنایی و زیرساخت های کشاورزی اختصاص یافته که موافقت نامه آن مبادله و به خواست خدا در آینده نزدیک کار اجرایی آن شروع خواهد شد.

  رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با اشاره به لزوم تامین اعتبارات برنامه های ستاد احیاء دریاچه ارومیه از اول سالجاری، گفت: دیون پرداخت نشده سنوات گذشته به پیمانکاران این طرح یکی از مشکلات اساسی در این خصوص است که باید با برنامه ریزی و تخصیص اعتبار، دیون پیمانکاران پرداخت شود.

  فتحی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به پروژه رودخانه های مرزی، اظهار کرد: تقریباً تمام پروژه های رودخانههای مرزی استان به اتمام رسیده است و فقط دو پروژه با پیشرفت فیزیکی ۸۵ و ۹۸ درصدی در حال اجرا هستند که باید با تزریق اعتبار، مرحله دوم پروژه های مرزی آغاز و عملیاتی شوند.

   

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب