• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ | کد خبر : 32661
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  نخستین جلسه ستاد بزرگداشت مقام معلم استان آذربایجان شرقی/
  پاشایی: امسال به ابتکار عمل و خلاقیت در پاسداشت معلمان توجه بیشتری شود
  دیبا: نخستین جلسه ستاد بزرگداشت مقام معلم استان آذربایجان شرقی بعد از ظهر روز دوشنبه یکم اردیبهشت ماه ۹۹ در تالار معلم تبریز برگزار شد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی در اولین جلسه ستاد بزرگداشت مقام معلم به منظورهماهنگی و برنامه ریزی جهت گرامیداشت هفته مقام معلم گفت: در شرایط کنونی و برگزاری مجازی کلاس های آموزشی استفاده از روش های ابتکاری جهت پاسداشت معلمان پیش از گذشته ضروری است.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه اجرای برنامه ها متناسب با شأن و مقام و منزلت فرهنگیان، و با برنامه ریزی دقیق و به طور شایسته انجام پذیرد، استفاده از تجارب افراد باتجربه را در این برنامه موثر دانست.

  پاشایی ادامه داد: همان گونه که شرایط ایجاب کرده تا در این برهه از زمان آموزش در فضای مجازی دنبال شود و برنامه های هفته بزرگداشت مقام معلم نیز امسال نمی تواند مانند سال های قبل برگزار شود.

  وی با اشاره به هماهنگی، همفکری و همکاری کلیه اعضا و مجموعه آموزش و پرورش در برگزاری هرچه بهتر و با شکوه تر برنامه های گرامیداشت هفته مقام معلم، تاکید کرد: کیفیت اجرای برنامه ها بر کمیت آن ارجحیت دارد.

  کامیار قهرمانی فرد نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه در سند تحول ۵۰ درصد برنامه ها مربوط به نیروی انسانی و معلم می باشد، افزود: بالاترین رکن اصلی و مخصوصاً عامل تحول بخشی نقش معلم در مدارس است.

  معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان طی گزارشی اهمیت و ضرورت تکریم معلم را آموزه های دینی،اعتقادی،فرهنگی و اجتماعی، تاکیدات اسناد بالادستی و سند تحول بنیادین،ذنقش جهادی کادر آموزشی و معلمان و معلم یاران همپای کادر درمان و ابتکار عمل ویژه مدیران و معلمان در نقش آفرینی آموزش های مجازی بیان کرد.

  قهرمانی فرد ادامه داد: البته هفته معلم به عنوان یک نماد برای بزرگداشت مقام معلم است و تاکید وزارت آموزش و پرورش در سال های گذشته بر تکریم مقام معلم در طول سال تحصیلی بوده و فقط مختص هفته معلم نیست.

  وی تکریم مقام معلم در طول سال را یکی از رویکردهای جاری در تکریم مقام معلم برشمرد و ادامه داد: در این راستا در طول سال ۹۸ در استان یک هزار و ۲۷۶ مورد تکریم و تجلیل از مقام معلم داشتیم که در قالب برنامه ها و جشنواره ها و همایش های مختلف علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی برگزار شدند.

  معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان، جامعه محور شدن و عمومی شدن تکریم مقام معلم را یکی دیگر از رویکردهای جاری در تکریم مقام معلم برشمرد و گفت: در سال های گذشته برنامه های مختلفی بدین منظور در استان اجرا شد که نمونه بارز آن استقرار کمپین های مردمی سپاس معلم در پارک ائل گلی تبریز و دانشگاه تبریز بود.

  قهرمانی فرد تصریح کرد: بهره برداری از باشگاه فرهنگیان استان، افتتاح مرکز تکریم بیماران صعب العلاج فرهنگی استان، افتتاح کلینیک داندن پزشکی فرهنگیان تبریز و باشگاه پیشکسوتان و بازنشستگان فرهنگی استان و ایجاد بیش از ۱۰ مرکز رفاهی و باشگاه فرهنگیان در شهرستان ها نمونه ای از اقدامات بنیادین و ماندگار آموزش و پرورش استان در راستای تکریم مقام معلم هستند.

  وی گفت: برنامه های رسانه ای، رادیو و تلویزیون، پویش های مجازی سپاس معلم و برگزاری دوره های الکترونیکی و مسابقات مجازی کتابخوانی و فراخوان آثار تولید محتوای مجازی و ابتکاری معلمان در شرایط کرونایی جزو برنامه های قابل اجرا با توجه به شرایط خاص در هفته معلم امسال هستند.

  در این جلسه هریک از اعضا درخصوص نحوه گرامیداشت هفته معلم به تبادل نظر پرداخته و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب