• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ | کد خبر : 32482
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  اختصاصی/
  چالش نهادهای فرهنگی تبریز برای سم‌زدایی از روح مردم
  دیبا: نهادهای فرهنگی تبریز این روزها در سهم خود در کنار سایر ارگان‌ها دست به کار شده‌اند تا با ایجاد انگیزه در مردم و دعوت آنها به مسابقات کتابخوانی، لحظات کسالت بار قرنطینه را با طعم کتاب شیرین کنند.

  به گزارش دیبا خبر، ویروس کرونا با بر هم ریختن معادله‌های بخش عمده‌ای از مردم جهان، لحظات، ساعات، روزها و ماه‌های متفاوتی را برای ما رقم می زند. شاید اسمش را بتوان گذاشت زندگی به سبکی دیگر!

  این شرایط نامتعارف از سویی دیگر هر تک تک ما را ملزم به پذیرش مسئولیتی کرده است؛ وظیفه شهروندان رعایت اصول قرنطینه و مسئولیت نهادهای اجرایی به خصوص در حوزه پیشگیری و درمان، ایجاد شرایط محیطی سالم برای حضور مردم در جامعه است. در نهایت متولیان فرهنگی هم در این روزها تصمیم گرفته‌اند تا رنگی از جنس کتاب بپاشند روی روزهای دلهره‌آور کرونایی.

  پویش کتابخوانی «#در¬_خانه¬_بخوانیم » یکی از اقدامات صورت گرفته در این زمینه است که توسط سازمان فرهنگی‌، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز در حال برگزاری است.

  روزهای کرونایی فرصتی برای گسترش دامنه‌های دانایی

  معاون فرهنگی‌، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز با بیان اینکه پویش کتابخوانی «#در-_خانه¬_بخوانیم » با هدف افزایش سرانه مطالعه برگزار می‌شود، گفت: این مسابقه زمینه مشارکت همگانی شهروندان تبریزی در مقوله کتابخوانی در خانواده‌های تبریزی را فراهم کرده است، به خصوص در روزهایی که شهروندان به جهت همه‌گیری ویروس کرونا زمان بیشتری را در خانه سپری می‌کنند، مشارکت خانواده‌ها در آزمون این پویش، می‌تواند در گسترش دامنه‌های دانایی شهروندان موثر باشد.

  احمد حمیدی با قدردانی از مشارکت همه جانبه وگسترده همه شهرندان تبریز در این مسابقه کتابخوانی گفت: تاکنون خانواده‌ها و به ویژه گروه سنی بزرگسال مشارکت گسترده‌ای در این پویش داشتنه‌اند و اوقات خود را برای مطالعه کتاب صرف کرده‌اند

  وی با اشاره به اهمیت ترویج همگانی کتابخوانی در سطح شهر و در میان اقشار مختلف شهروندان افزود: برگزاری فعالیت‌های همگانی در حوزه کتاب، سختی‌ها و پیچیدگی‌های خاص خود را دارد اما اثرگذاری این تلاش، نشانگر توجه مردم شهر به امر مطالعه است.

  حمیدی اظهار کرد: تلاش و تمرکز این مجموعه در حوزه کتاب در همین برنامه خلاصه نشده و برنامه‌های دیگری همچون بررسی ماهانه آثار نویسندگان تبریزی و برگزاری جلسات حرفه ای نقد و نظر در این خصوص تا پیش از وضعیت حاضر و ممنوعیت برگزاری جلسات تجمعی اجرایی شده است.

  وی تاکید کرد: مجموعه فرهنگی، اجتماعی و سلامت شهرداری تبریز با تشکیل تیم تولید محتوا در فضای مجازی از اوایل اسفندماه سال گذشته به منظور کاهش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در زمینه جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، اقدام به تولید برنامه‌های فرهنگی و هنری و انتشار در فضای مجازی کرده است، در همین راستا بیش از ۵۰ مورد پوستر و ۱۵ مورد کلیپ، تیزر و بسته‌های آموزشی با مضمون در خانه بمانیم و و پیام های شهروندی در فضای مجازی و رسانه‌های شهر در راستای آگاه‌سازی شهروندان و توجه به مباحث بهداشتی در این ایام تولید و منتشر شده است.

  وحید فتاحی

   

   

   

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز