• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ | کد خبر : 32151
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  کشاورزان مراقبت خسارت‌های احتمالی بارش باران باشند
  دیبا: مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان تاکید کرد: با توجه به شرایطی که در طول هفته خواهیم داشت، کشاورزان باید مراقب خسارت‌های احتمالی بارش باران باشند.

  به گزارش دیبا خبر، صفی الله کرامتی  با بیان اینکه این هفته شاهد ورود سامانه بارشی به استان خواهیم بود، گفت: با توجه به شرایط جوی که پیش رو داریم، از کشاورزان انتظار داریم تمهیدات لازم را برای مقابله با وارد آمدن خسارت‌های احتمالی به محصولات‌شان اتخاذ کنند.

  وی با تاکید بر اینکه شرایط جوی حاکم بر استان طی روزهای آینده ایجاب می‌کند که کشاورزان به اتخاذ روش‌هایی، از حجم خسارت‌های احتمالی کم کنند، افزود: با توجه به اعلام سازمان هواشناسی، سرمایی که استان را فرا می‌گیرد، ماندگاری چندانی نداشته و این خود می‌تواند نویدبخش خسارات احتمالی کمتری در بخش کشاورزی استان باشد.

  کرامتی با یادآوری اینکه میزان بارش‌ها در سال‌جاری نسبت به سال گذشته ۱۶ درصد کاهش و نسبت به نرمال ۲۰ درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: همچنین متوسط بارش استان از اول مهر تاکنون ۲۵۱ میلی‌متر در سال‌جاری و ۲۹۷ میلی‌متر در سال گذشته بود.

  مدیرکل مدیریت بحران زنجان، گفت: با توجه به گزارش هواشناسی علاوه بر بارش شدید باران، افت دما تا روز پنجشنبه در استان محسوس است و از شهروندان درخواست می‌شود در خانه مانده و در کنار رودخانه‌ها تردد نکنند.

  کرامتی بر ضرورت تمهیدات مناسب برای کنترل عوارض ناشی از بارندگی‌ها در استان تاکید کرد و یاد آورشد: افت دما در استان به زیر صفر درجه سانتی گراد هم خواهد رسید.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز