• تاریخ انتشار خبر : جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ | کد خبر : 31369
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دو سوم از بیماران مبتلا به کرونا در دنیا شناسایی نشده‌اند
  دیبا: گزارش جدید کالج سلطنتی بریتانیا در همکاری با سازمان جهانی بهداشت نشان می دهد حدود دو سوم موارد ابتلا به ویروس کرونا (کووید-۱۹) در سطح جهان شناسایی نشده اند. این یعنی شیوع کرونای جدید به طور چشمگیری گسترده تر از برآوردهای قبلی است.

  به گزارش دیبا خبر، گزارش جدید کالج سلطنتی بریتانیا در همکاری با سازمان جهانی بهداشت نشان می دهد حدود دو سوم موارد ابتلا به ویروس کرونا (کووید-۱۹) در سطح جهان شناسایی نشده اند. این یعنی شیوع کرونای جدید به طور چشمگیری گسترده تر از برآوردهای قبلی است.

  «Natsuko Imai»، یکی از محققانی که گزارش جدید را تهیه کرده می گوید روز به روز به تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا که سابقه سفر به شهر ووهان چین را نداشته اند، افزوده می شود.

  تا لحظه درج این مطلب بیش از ۷۹ هزار نفر به کووید-۱۹ مبتلا شده اند که اکثریت آنها در چین قرار دارند. گزارش دولت چین در مورد این ویروس نشان می دهد شدت بیماری در بیش از ۸۰ درصد موارد معتدل بوده و درصد کمی از بیماران نشانه های ذات الریه شدید را بروز می دهند. همین مساله باعث شده تا برخی محققان از شیوع گسترده تر این ویروس نسبت به آمارهای فعلی خبر بدهند.

  پژوشگران کالج سلطنتی لندن میانگین تعداد افرادی که ماهانه از شهر ووهان به کشورهای دیگر سفر می کنند را با موارد شناسایی شده ابتلا به ویروس کووید-۱۹ در کشورها مقایسه کردند. آنها سپس موارد شناسایی نشده را تخمین زدند و متوجه شدند به طور تقریبی دو سوم موارد ابتلا به ویروس کرونا در حال حاضر شناسایی نشده اند.

  در انتهای این گزارش به احتمال شیوع زنجیروار و شناسایی نشده ویروس کووید-۱۹ در بسیاری از کشورها اشاره شده است. «تدروس آدهانوم»، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت نیز اخیراً نگرانی خود را از این موضوع ابراز کرد. او اضافه کرد که پنجره فرصت برای کنترل ویروس کرونا در حال بسته شدن است.

  سازمان جهانی بهداشت شیوع ویروس کرونا را در دسته بندی دنیاگیر یا پاندمی (Pandemic) قرار نداده است. با اینکه در حال حاضر حدود ۲ هزار مورد ابتلا به این ویروس در خارج از چین تأیید شده، اما گزارش جدید هشدار می دهد که آمار ابتلا فراتر از این مقدار است.

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب