• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ | کد خبر : 30612
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تولید مواد ضدویروس جدید با استفاده از شکر
  دیبا: یک گروه بین‌المللی از محققان توانستند با استفاده از شکر، ترکیبات ضد ویروس جدیدی را بسازند که به محض برخورد با ویروس‌ها موجب مرگ‌ آن‌ها می‌شوند.

  به گزارش دیبا خبر ، معمولا ترکیبات ضدویروس قابلیت نابودسازی ویروس‌ها را دارند، اما برای انسان بسیار سمی هستند و به همین علت نمی‌توان از آن‌ها استفاده کرد. اما تولید ترکیبات ضدویروس از شکر امکان ساخت نسل جدیدی از داروهای ضدویروس را در اختیار می‌گذارد که قابلیت نابود کردن ویروس‌ها را داشته و در عین حال برای انسان بی ضرر هستند.

  ترکیبات ضدویروس کنونی مانع رشد و تولید مثل ویروس‌ها می‌شوند، اما همواره قابل اطمینان نیستند. زیرا ویروس‌ها نابود نمی‌شوند و امکان جهش آن‌ها و ایجاد مقاومت در برابر ضدویروس‌ها وجود دارد.

  اکنون محققان نشان دادند که با دست ورزی مولکول‌های شکر می‌توان دیواره بیرونی ویروس‌ها را تخریب کرد و به جای ممانعت از رشد این سلول‌های عفونت‌زا، آن‌ها را به طور کلی نابود کرد.

  در آزمایشات اولیه، محققان از این ترکیبات برای نابودسازی ویروس‌های مختلف از ویروس عامل عفونت دستگاه تنفسی گرفته تا تبخال استفاده کردند. به گفته محققان با وجود این که هنوز انجام تحقیقات بیشتری لازم است، نتایج این مطالعه می‌تواند امکان مقابله با ویروس‌های جدید از جمله کرونا ویروس را فراهم کند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز