• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ | کد خبر : 30484
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  اختصاصی دیبا خبر/
  آتش به اختیار سوزاننده کتاب “هاریسون”
  دیبا: عباس تبریزیان طی ویدئویی به دفاع از اقدام اخیر خود در رابطه با سوزاندن کتاب “هاریسون” پرداخت.

   

  به گزارش دیبا خبر، چند روز قبل ویدئویی در فضای مجازی پخش شد که طی آن عباس تبریزیان که با عنوان آیت الله تبریزیان شناخته می شود، کتاب هاریسون را به آتش کشید. این اقدام تبریزیان با واکنش های بسیاری توأم بود، تا اینکه تبریزیان رأس ساعت ۱۲ شب گذشته به تشریح علت آتش زدن این کتاب پرداخت. نکته قابل تامل این است که در ابتدای این سخنرانی، تبریزیان ماجرای آتش زدن کتاب را مربوط به چند سال قبل می‌داند، اما در اواسط سخنرانی، این کار را اقدامی در برابر ترور سردار سلیمانی و جنگ نرم‌افرازی عنوان می‌کند.

  تبریزیان در این ویدئوی ۱۶ دقیقه‌ای گفت: کلیپی که از آتش زدن کتاب هاریسون در فضای مجازی و رسانه‌ها دست به دست می‌شود، مربوط به چند سال پیش و در یک مجلس خصوصی و برگزاری مراسم بُخور است که حالا بعد از سال‌ها پخش شده است.

  وی، دلایل آتش زدن کتاب هاریسون در آن زمان چنین تشریح کرد: من به چند دلیل دست به این کار زده بودم، اولین علت این است که خود اروپایی‌ها در دوره ای با سوزاندن کتاب “قانون” ابو علی سینا، طب گیاهی را به کل در دنیا کنار زدند و طب شیمیایی را حاکم کردند تا از این راه بر دنیا مسلط شوند. در اصل اول آنها این کار را – آتش زدن کتاب- را شروع کردند و بعد از آن هم بارها شاهد سوزاندن قرآن بودیم که کار قبیحی است و ما متقابلا کتاب آنها را سوزاندیم تا بدانند هر کاری جوابی دارد.

  دوم اینکه ما معتقدیم که این کتاب و مطالب آن در کشورهای دنیا به خصوص کشورهای اسلامی نفوذ کرده‌اند و ابزاری برای نفوذ و سیطره بر کشورهای جهان هستند و به وسیله آن، کشورهای غربی، بهداشت و سلامتی مردم را به دست گرفته و در راستای تامین اهداف تجاری خود که فروش داروها هستند، عمل می‌کنند. در همین کتاب هاریسون، تعداد زیادی دارو معرفی شده است که بر اساس منافع شرکت‌های بزرگ دارویی است، یعنی این شرکت‌ها به نویسندگان پول پرداخت می‌کنند تا محصولات آن‌ها را تبلیغ کنند.

  تبریزیان ادامه داد: این کتاب استقلال ملت‌ها را مصادره کرده و غربی‌ها به وسیله آن در جهان سلطه پیدا کرده‌اند و هر وقت می‌خواهند در هر جایی بیماری ایجاد می‌کنند و بعد هم داروهایی را که از قبل برای درمان آن آماده کرده‌اند، می‌فروشند. نمونه‌اش همین اتفاقی است که اکنون در چین افتاده، این بیماری وجود نداشت و ایجاد شد، خیلی هم حساب شده ایجاد شده برای اینکه غربی‌ها می‌دانند، چین حدود یک میلیارد و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و اگر بتوانند آنها را گرفتار کنند تا واکسن این دارو را تهیه کنند، منافع زیادی برایشان دارد، چرا نرفته‌اند در کشوری کم جمعیت این کار را انجام دهند، مشخص است که چین بازار مناسب و خوبی برای این کار است. کاملا مشخص است که توطئه‌ای پشت این کتاب و امثال آن خوابیده است و قصد اصلی منافع و سلطه غرب بر جهان است.

  وی تاکید کرد: آتش زدن نباید اینقدر مشکل داشته باشد، آتش زدن کار بدی نیست همانطور که حضرت آقا فرمودند: ” که اگر آنها برجام را پاره کنند، ما برجام را آتش می زنیم”. این حرکتی نمادین است برای گفتن و رساندن یک مطلب، مانند آتش زدن پرچم آمریکا یا اسرائیل است. آتش زدن پرچم در حقیقت مخالفت با سیاست‌های استعماری، استبدادی و تجارت غیر منصفانه است، ما با این مساله مخالفیم نه با ملت‌ها. ما مشکلی با ملت آمریکا نداریم ولی با نظام سیاسی و کارهای استعمارگرایانه مخالفیم. من هم با علم مخالف نیستم، من اهل علم هستم ولی با این سلطه بر جهان، سرکوب کردن ملت‌ها و بیمار کردن ملت‌ها مخالفم. ما از این طب، کتاب و امثال آن جز بیمار کردن مردم جهان و افزایش آمار بیماری چیز دیگری ندیدیم.

  تبریزیان با اشاره به شهادت رساندن سردار سلیمانی  و حرکت‌های اخیر در منطقه افزود: اینها نیاز به یک جواب دندان شکن دارند، سپاه بزرگ و مقتدر ما الحمدالله با موشک جواب آن‌ها را دادند اما جواب نرم‌افزاری هم نیاز بود که آتش زدن کتاب هاریسون همان جواب نرم افزاری است و به اعتقاد من اثرش کمتر از اثر موشک نخواهد بود من از مساله آتش به اختیار رهبری استفاه کردم.

  تبریزیان با اشاره به گفته امام خمینی (ره) گفت: ما با الهام از کلام امام راحل که فرموده ” این طب، طب استعماری است، آن‌ها به خاطر منافع خود، علوم شرق را کنار زدند، در حالی که مردم با داروهای گیاهی درمان می‌شدند ولی با توطئه غرب آن روش درمانی را کنار زدندند و طب شیمیایی را آورند” و با استناد به کلام ائمه از جمله امام صادق(ع) و پیامبر که به بهترین طبیب زمان فرمود: “من به طب شما نیاز ندارم” عمل می‌کنیم.

  وی تاکید کرد: من با پزشکان اصلا مشکلی نداریم و احساس می‌کنم نزدیک‌ترین قشر جامعه به ما همین پزشکان هستند و در بسیاری از مواقع حرف هم را می‌فهمیم. من می خواهم پزشکان خودشان باشند، مبتکر و مبدع.  خیلی وابسته به غرب نباشند و چشم بسته به تمام مطالبی که آنها می‌آموزند، عمل نکنند. روی پای خودشان بایستند، طب اسلامی را یاد بگیرند و با تحقیقات و کاوش در این زمینه به گسترش طب سالامی در جهان کمک کنند.

  تبریزیان، یادگیری طب سالامی را به نفع جامعه پزشکی عنوان کرد و افزود: آموزش طب اسلامی برای پزشکان منافعی هم دارد، هم تعداد مراجعه کنندگان بیشتر می‌شود و هم می‌توانند خودشان دارو بسازند و عرضه کنند تا منافع تولید دارو در جیب صهیونیست‌ها و غربی‌ها نروند و از علم آن‌ها بی نیاز شوند، به خصوص در شرایط فعلی کشور این کار ضروری است، انشاء الله پزشکان این طب را که خیلی هم سخت نیست، یاد بگیرند تا هم باعث سلامتی مردم شوند و هم منافع خوشان تامین شود. ما بارها برای برگزاری کلاس‌های آموزشی طب اسلامی به پزشکان اعلام آمادگی کرده‌ایم و من حاضرم فقط به پزشکان ترکیبات اصلی داروها را بگویم تا بتوانند خودشان دارو تولید کنند.

  وی در خاتمه گفت: ما ابدا مشکلی با پزشکان خودمان نداریم، آن‌ها انسان‌های متعقل، بصیر، دانا و مومن هستند، هم چنین با پزشکان تعامل خوبی داریم و مدتی قبل تعدادی از آن‌ها در کلاس های غیر حضوری ما ثبت نام کردند.

  ساناز شهابی

   

  استفاده از مطلب با ذکر منبع ایرادی ندارد

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز