• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۸ | کد خبر : 29988
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  محبت کردن دردتان را کاهش می دهد
  دیبا: محققان دریافته‌اند رفتارهای نوع دوستانه و محبت‌های بی‌چشم‌داشت باعث کاهش درد در افراد می‌شود.

  به گزارش دیبا خبر، تیمی از محققان در چین دریافتند رفتار‌های نوع دوستانه باعث کاهش درد می‌شود. تحقیقات نشان داده است نوع دوستی و محبت‌های بی چشم‌داشت می‌تواند احساس خوبی به انسان بدهد. انجام این کار باعث می‌شود مغز مواد شیمیایی مانند دوپامین تولید کند که احساسات خوب را تقویت می‌کند. اکنون محققان دریافته‌اند انجام چنین فعالیت‌هایی می‌تواند احساس درد را نیز کاهش دهد.

   

  محققان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه انجام رفتار‌های نوع دوستانه چگونه بر درک درد تأثیر می‌گذارد، چهار آزمایش انجام دادند. آزمایش اول بعد از وقوع یک زلزله انجام شد، در این آزمایش از مردم خواسته شد تا برای اهدای خون به آزمایشگاه‌ها مراجعه کنند؛ نتایج آزمایش نشان داد که افراد داوطلب درد سوزن را احساس نکردند.

  در آزمایش دوم، محققان از داوطلبان خواستند ضمن قرار گرفتن در معرض سرما، به تجدید نظر در کتابچه راهنمای کودکان مهاجر کمک کنند. آن‌ها دریافتند که این داوطلبان نسبت به کسانی که تمایلی به این کار نداشتند، بیشتر درباره سرمای هوا ابراز ناراحتی کردند.

  بیماران سرطانی سوژه سوم محققان برای آزمایش بودند. طبق برآورد آن‌ها بیمارانی که علاوه بر خود، بیماران دیگر را هم در انجام کار‌های شخصی‌شان کمک می‌کردند، در قیاس با سایر افرادی که تنها کارهخای شخصی خود را انجام می‌دادند، درد کمتری را احساس می‌کردند.

  نوع دوستی

  محققان در آزمایش نهایی خود از افرادی که تحت اسکن MRI قرار گرفته و دچار شوک الکتریکی شده بودند، خواستند تا برای کمک به یتیمان پول اهدا کنند. از این افراد سوال شد چقدر فکر می‌کنند کمک مالی آن‌ها به بچه‌ها کمک می‌کند. این آزمایش نشان داد مغز کسانی که کمک کرده بودند نسبت به کسانی که حاضر به اهدا نشده بودند واکنش کمتری نشان داد.

  در واقع طبق مطالعات انجام شده رفتار نوع‌دوستانه نه تنها باعث می‌شود افراد احساس خوبی داشته باشند، بلکه باعث کاهش تجربه درد نیز می‌شود.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب