• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۸ | کد خبر : 29985
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  سومین نوزاد مهندسی ژنتیکی شده جهان در چین به دنیا آمد
  دیبا: به تازگی خبری مربوط به تولد سومین نوزاد مهندسی ژنتیکی شده جهان منتشر شده است و به نقل از یکی از خبرگزاری‌های دولتی چین، پژوهشگر مسئول به وجود آوردن این نوزاد و نوزادهای قبلی، به زندان محکوم شده است.

  به گزارش دیبا خبر، دوشنبه هفته پیش، یکی از خبرگزاری‌های دولتی کشور چین به نام ژینهوا (Xinhua)، اعلام کرد که هی جیانکوئی (He Jiankui)، محققی که به عنوان سازنده اولین نمونه‌های نوزاد مهندسی ژنتیکی شده تاریخ مشهور است، به سه سال زندان محکوم شده و جرم اصلی او انجام تحقیقات و پژوهش‌های علمی غیرقانونی بوده است.

  در نوامبر سال ۲۰۱۸ هی اعلام کرد که دو نوزاد دوقلو که از طریق تکنیک کریسپر (CRISPR) به صورت ژنتیکی دستکاری شده‌اند، به دنیا آمده‌اند و از همان زمان دولت چین اقدامات این محقق را محکوم کرد. در زمان انتشار خبر، این محقق تایید کرده بود که در جریان آزمایش‌های او، در شکم یک زن دیگر جنینی قرار گرفته است که ژنتیک آن ویرایش شده است.

  خبر تولد سومین نوزاد مهندسی ژنتیکی شده به صورت غیرمستقیم منتشر شد

  یکی از متخصصان برجسته علم ژنتیک به نام ویلیام هرلبات (William Hurlbut) مدتی پیش شخصا با هی در این رابطه صحبت کرده بود و اینطور که از صحبت‌های محقق چینی به نظر می‌آمد،‌ سومین نوزاد مهندسی ژنتیکی شده در ماه ژوئن یا ژوئیه ۲۰۱۹ باید به دنیا آمده باشد.

  سال ۲۰۱۹ بدون انتشار هیچ خبری از نوزاد سوم گذشت، اما نکته جالب اینجاست که خبرگزاری ژینهوا با اعلام خبر دستگیری هی و مشخص کردن جرم این پژوهشگر که «به دنیا آوردن سه انسان دستکاری ژنتیکی شده» است،‌ به صورت غیرمستقیم تولد سومین نوزاد را تایید کرد.

  البته اطلاعات بیشتری در مورد جنسیت، سلامتی و وضعیت کلی نوزاد سوم منتشر نشده، اما اینطور که به نظر می‌رسد، در سال‌های آینده شاهد این خواهیم بود که علاوه بر دوقلوهای ویرایش شده اولیه،‌ یک موجود زنده دستکاری‌شده دیگر هم بر روی زمین راه برود.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب