• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸ | کد خبر : 29771
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  قرص های داخل کیک با این صنعت چه کرد؟
  دیبا: رئیس انجمن شیرینی و شکلات با بیان اینکه پروژه قرار دادن قرص میان کیک اثرات منفی روی صنایع داشته است گفت: این پدیده مصرف کیک در کشور را ۱۰ تا ۳۰ درصد کاهش داده است.

  به گزارش دیبا خبر، جمشید مغازه‌ای در خصوص آخرین وضعیت پدیده پیدا شدن قرص در کیک اظهار کرد: این موضوع مسئله‌ای امنیتی است و ارتباطی به بخش تولید و توزیع این محصولات ندارد ما این موضوع را به نیروهای امنیتی سپردیم تا مشخص شود چه جریانی، اشخاصی یا باندی به‌دنبال تخریب صنعت غذا و شیرینی و شکلات کشور بودند.

   

  وی افزود: این واهمه وجود داشت که این دست اقدامات به صنایع غذایی دیگر نیز نفوذ پیدا کند و صنایع غذایی کشور را فلج کند اما در حال حاضر گزارش جدیدی نداریم و موضوع فروکش کرده است و تنها در شبکه‌های اجتماعی به‌صورت شوخی به آن پرداخته می‌شود.

   

  رئیس انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات ادامه داد: بر اساس پیگیری‌های انجام‌شده هنوز عوامل اصلی این رویداد شناساسی نشده‌اند.

  وی تصریح کرد: با وجود اینکه این پدیده در صنعت شیرینی و شکلات فروکش کرده اما اثرات خود را بر روی این صنعت گذاشته است.

   

  رئیس انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات با اشاره به کاهش مصرف کیک در کشور گفت: با توجه به آگاهی مردم بعید به نظر می‌رسد که این پدیده عواقب دراز مدت بر روی مصرف شیرینی و شکلات و کیک در کشور داشته باشد.

   

  وی اظهار داشت: طبیعی است که در حال حاضر مردم از مصرف کیک خودداری می‌کنند اما این مسئله به مرور برطرف خواهد شد و این اطمینان میان مردم ایجاد می‌شود که امکان قرار دادن قرص در فرآیند تولید و عرضه وجود ندارد.

   

  مغازه‌ای گفت: این پدیده باعث شده است که مصرف کیک در کشور ۱۰ تا ۳۰ درصد کاهش یابد؛ این رویداد بیشتر در روستاها رخ داد و مردم این محصولات را از فروشگاه‌های ناشناس و نامعتبر خریداری کرده بودند.

   

  وی تاکید کرد که در صورتی که مردم انواع کیک و شیرینی و شکلات را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنند مطمئن باشند این حوادث روی نخواهد داد.

   

  وی در ارتباط با میزان صادرات شیرینی و شکلات در سال جاری اظهار داشت: گمرک در ۴ ماه گذشته آمار جدیدی درباره میزان صادرات، صنایع تولیدکننده شیرینی، شکلات و بیسکویت ارائه نداده است اما پیش‌بینی می‌شود که میزان صادرات در سال‌جاری از صادرات  ۸۰۰ میلیون دلاری سال گذشته کمتر نباشد.

   

  این مقام صنفی گفت: در صورتی که این پدیده بُعد وسیع‌تری داشت و فروکش نمی‌کرد به‌طور قطع روی صادرات نیز اثر می‌گذاشت اما با حضور به موقع دستگاه‌های نظارتی و امنیتی این موضوع برطرف شد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب