• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ | کد خبر : 29611
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  اجرای طرح کنترل جمعیت اشتباه بزرگ کشور بود
  دیبا: دبیر ستاد سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: اجرای طرح کنترل جمعیت اشتباه بزرگی بود و امروزه باید برای فرزندآوری تلاش کنیم.

  به گزارش دیبا خبر، امیرعلی حمیدیه دبیر ستاد سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم رونمایی از بانک سلول بنیادی خون قاعدگی برای درمان ناباروری گفت: بزرگترین اشتباه دهه های اخیر کشور اجرای طرح کنترل جمعیت بود و امروز در این زمینه دچار مشکل شده ایم. از سوی دیگر مسئله ناباروری نیز در کشور به یک مشکل اساسی تبدیل شده است اما خوشبختانه مراکز درمانی کشور در تلاش برای حل این مشکل هستند.
  وی افزود: پروژه درمان ناباروری به وسیله سلول های بنیادی خون قاعدگی شیوه ای است که به صورت قانونی انجام شده و مجوزهای رسمی آن از وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو گرفته شده است.
  حمیدیه تصریح کرد: سال گذشته در کشور ژاپن از سلول های پوستی نیز برای تولید اسپرم و تخمک استفاده کردند. در این کشور توسعه یافته حتی در سنین بالا نیز برای فرزندآوری زوجین و حفظ نسل کشور تلاش می کنند.
  وی با اشاره به رونمایی از بانک سلول های بنیادی خون قاعدگی اظهارداشت: این پروژه اقدامی بزرگ است و امیدواریم تا پنج سال آینده مسئولین بنیاد ابن سینا برای درمان ناباروری از طریق روش آی بی اس در جهت تولید اسپرم و تخمک اقدام کنند.

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز