• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۸ | کد خبر : 29149
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مقاومت مدارس غیر دولتی در برابر آلودگی هوا
  دیبا: با وجود مصوبه کارگروه آلودگی هوا مبنی بر تعطیلی مدارس در روزهای شنبه و یکشنبه این هفته برخی مدارس غیردولتی بی‌توجه به این موضوع، دانش‌آموزان خود را ملزم به حضور در کلاس درس می‌کنند!

  به گزارش دیبا خبر به نقل از تسنیم، کارگروه آلودگی هوا به دلیل انباشت آلاینده‌ها و حفظ سلامتی دانش‌آموزان به تعطیلی تمام مدارس شهر تهران و جنوب شرق استان تهران در روزهای شنبه ۳۰ آذر و یکشنبه اول دی رأی داده است.

  اما برخی مخاطبان در تماس با این خبرگزاری تسنیم از مدارسی خبر می‌دهند که تصمیمات کارگروه آلودگی هوا را دور زده و خود را در جایگاه تصمیم‌گیری دانسته و دانش‌آموزان را ملزم به حضو در مدارس می‌کنند!

  قاجاری پدر یکی از دانش‌آموزان که فرزندش در دبیرستان غیردولتی منطقه یک پایتخت تحصیل می‌کند به تسنیم می‌گوید: هفته گذشته که شاهد تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا بودیم، دو مدرسه غیردولتی منطقه یک شهر تهران در پیامکی به خانواده‌ها اعلام کردند که مدارس دایر است و تمام دانش‌آموزان باید در کلاس‌های درس حاضر شوند!

  وی افزود: با توجه به تعطیلات روزهای شنبه و یکشنبه این هفته، مجدداً مدیران این مدرسه اعلام کرده‌اند که تعطیلی در کار نیست و دانش‌آموزان باید در کلاس‌های درس حاضر شوند همچنین کلاس‌های فوق‌برنامه در ساعات بعدازظهر نیز برگزار می‌شود.

   

  قاجاری یادآور شد: حدود ۹ نفر از دانش‌آموزان طبق تصمیم کارگروه آلودگی هوا در کلاس درس حضور نیافتند اما مدرسه تماس گرفت و اعلام کرد، چرا نیامده‌اید و باید برای فردا حضور داشته باشید!

  وی گفت: دلیل الزام دانش‌آموزان به حضور در مدرسه نیز عقب‌ماندن از مباحث درسی و نزدیک بودن ایام امتحانات عنوان است.

  این ولی دانش‌آموز این پرسش را مطرح کرد که مگر تصمیمات کمیته اضطرار آلودگی هوا درباره تعطیلی مختص تمام مدارس نیست پس چگونه برخی مدارس غیردولتی به راحتی آن را نقض می‌کنند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز