• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱ دی ۱۳۹۸ | کد خبر : 29103
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  فعلا خبری از موج دوم آنفلوآنزا در ایران نیست
  دیبا: رئیس اداره بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: باتوجه به تجارب چند سال گذشته بروز و شیوع موج دوم آنفلوانزا در کشور ایجاد نشده است.

  به گزارش دیبا خبر، حسین عرفانی رئیس اداره بیماری واگیر وزارت بهداشت، با اشاره به موضوع شیوع بیماری آنفلوانزا، اظهار کرد: از نظر علم همه‌گیری شناسی روشی به نام مدلینگ تشخیص بروز موج آنفلوانزا وجود دارد که در جریان همه‌گیری‌ها داده‌هایی به نسل‌ها داده می‌شود و بر اساس مصاحبه و با توجه به شواهد آن ورود موج دوم را به ما هشدار می‌دهد.

  رئیس اداره بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: باتوجه به تجارب چند سال گذشته بروز و شیوع موج دوم آنفلوانزا در کشور ایجاد نشده است، اما باید بگویم که ۵ تا ۱۰ درصد از بیماری آنفلوانزا دارای رفتاری غیر مترقبه است و امکان دارد باعث بروز و شیوع موج جدید آنفلوانزا شود، اما اگر این مسئله اتفاق بیفتد شتابش کمتر از موج اول است.

  فوت ۹۹ نفر بر اثر بروز بیماری آنفلوانزا در کشور

  عرفانی تأکید کرد: از اول شروع موج آنفلوانزا تا روز شنبه تعداد ۹۹ نفر در سراسر کشور بر ابتلا به بیماری آنفلوانزا فوت کرده‌اند.

  او بیان کرد:‌ برخی از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی امکانات خوبی از لحاظ دارو و واکسن دارند و ذخیره داروی استراتژیک برای روز مبادا در انبارها انجام گرفته است.

  رئیس اداره بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: شدت بروز بیماری آنفلوانزا و فوت‌های ناشی از آن طی هفته‌های گذشته سیر نزولی داشته است و من به مردم توصیه می‌کنم که تا آخر فصل سرما نکات بهداشتی را رعایت کنند.

  عرفانی یادآوری کرد: در حال حاضر واکسن آنفلوانزا در بخش خصوصی وجود دارد و افراد با نسخه پزشک می‌توانند این واکسن را با قیمت مصوب وزارت بهداشت تهیه کنند و همچنین در صورت نیاز و بروز موج بعدی آ‌نفلوانزا تمهیدات لازم جهت واردات واکسن در نظر گرفته است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز