• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ | کد خبر : 27896
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رکورد گرانی در غرب کشور شکسته شد
  دیبا: مسئولان بازرسی اصناف می‌گویند در روزهای اخیر قیمت برخی کالاها در کرمانشاه با رشد ۲۰۰ درصدی روبرو بوده‌اند که این به معنی شکست دولتی‌ها در وعده کنترل بازار است.

  به گزارش دیبا خبر ، پس از تصمیم ناگهانی دولت در سهمیه بندی بنزین و افزایش سه برابری آن، مردم از این نگران بودند که این افزایش سه برابری بر روی قیمت سایر کالاها تاثیر چند برابری داشته باشد.

  دولتی‌ها اما وعده دادند که بازار را کنترل می‌کنند و مردم از این بابت نگرانی چندانی نداشته باشند، اما افزایش قیمت کالاها در بازار کرمانشاه نشان از شکست این وعده دولتی‌ها بود و آنها نتوانستند این وعده خود را عملی کنند.

  مسئولان سازمان صنعت نیز بر این موضوع صحه می‌گذارند و می‌گویند که ۱۰ هزار قلم کالا در بازار کرمانشاه با افزایش قیمت روبرو بوده‌اند، البته آنها معتقدند که این افزایش قیمت به دلیل تورم بوده است.

  پیشگیری از افزایش قیمتها صرفا شعاری نباشد/افزایش ۲۱۰ درصدی قیمت قطعات کامپیوتری

  رامین پهلوانی، معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف کرمانشاه با بیان اینکه نباید پیشگیری از افزایش قیمتها صرفا شعاری باشد، گفت: امروز شاهد افزایش ۲۱۰ درصدی قطعات کامپیوتر و نیز افزایش قیمت تخم مرغ بودیم.

  وی با تاکید بر اینکه جرائم فعلی بازدارندگی ندارند، خاطرنشان کرد: در این راستا تعزیرات حکومتی باید جرائم را سنگین تر کند در غیر این صورت شاهد افزایش قیمتها خواهیم بود، همچنین‬‎ دستورالعملهای اجرایی به منظور برخورد با گرانفروشی ابلاغ شده است.‬‎

  این مسئول با تاکید بر اینکه جرائم فعلی بازدارندگی ندارند، خاطرنشان کرد: در این راستا تعزیرات حکومتی باید جرائم را سنگین تر کند در غیر این صورت شاهد افزایش قیمتها خواهیم بود.‬‎

  معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف کرمانشاه با بیان اینکه برای جلوگیری از گران‌فروشی نباید خریدهای غیرضروری انجام شود، تصریح کرد: مادامی که با وجود گرانی از خرید استقبال شود انتظار دلالی هم وجود دارد.

  پهلوانی گفت: با وجود افزایش قیمت بنزین می توان از وسائل نقلیه عمومی استفاده کرد تا عده ای سودجو ایجاد ناامنی نکنند.‬

  وی با بیان اینکه میزان نقدینگی در جامعه بالاست، افزود: به منظور برخورد با گرانفروشی باید دستگاه های نظارتی به طور قاطع عمل کنند.‬‎

  معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف کرمانشاه گفت: در کرمانشاه ۴۰ هزار واحد صنفی مجوزدار و ۱۲ هزار واحد بدون مجوز وجود دارد در حالی که شمار بازرسان اتاق اصناف تنها هفت نفر است.

  پهلوانی عنوان کرد: با بروز رسانی سیستم های نظارتی و افزایش شمار بازرسان و نیز سنگین تر شدن جرائم تعزیراتی می توان مانع از افزایش قیمتها شد.

  وی بیان کرد: مردم باید به عنوان بازرس وارد عمل شده و با نیروهای بازرسی همکاری کنند و بازرسان نیز نظارتها را افزایش دهند.‬‎

  معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف کرمانشاه با بیان اینکه امنیت سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تعریفی نسبی دارد، افزود: دنیا نیز درگیر نا به سامانی های اقتصادی است هرچند در کشور ما به دلیل تحریم وضعیت حادتر است.

  پهلوانی با بیان اینکه مردم باید عزت نفس داشته و با مسئولان همدلی کنند، گفت: با خریدهای غیرضروری دلالان شرایط را برای افزایش قیمت فراهم خواهند کرد.

   

  افزایش ۳۸ درصدی تخلفات اصناف کرمانشاهی

  مسعود بیگلری، معاون بازرسی و نظارت صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مرصاد با تاکید بر اینکه افزایش قیمت بنزین تاثیر چندانی روی سایر قیمت ها نداشته، اظهار داشت: با وجود اینکه عده ای معتقد بودند با افزایش قیمت بنزین قیمت سایر اقلام افزایش می یابد عملا این گونه نشد.

  وی با بیان اینکه تاکسی ها و خودروهای باری که مرتبط با افزایش قیمت بنزین هستند، اندکی افزایش قیمت داشته اند، افزود: قیمت بیش از ۱۰ هزارقلم کالا اندکی افزایش یافته که ناشی از افزایش بنزین نبوده بلکه متاثر از نرخ تورم بوده است.

  معاون بازرسی و نظارت صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه استان ما استانی مصرف کننده است، گفت: پس از افزایش قیمت بنزین، حجم پرونده ها در سطح استان تغییر چندانی نداشته است.

  بیگلری عنوان کرد: استان کرمانشاه مهرماه سال گذشته گرانترین استان کشور بوده و در تورم بالاترین رتبه را داشته اما مهر امسال رتبه بیست و سوم را کسب کرده با این حال درصدد رسیدن به جایگاه پنج استان ارزان کشور هستیم.

  وی افزود: اصناف در این حوزه پیشرو هستند، به گونه ای که با وجود افزایش قیمت بنزین، بسیاری اتحادیه ها تخفیف ارائه کرده اند، همچنین اتحادیه لاستیک داران تخفیف پنج درصدی در قیمت های مصوب داده و فروشگاه های بزرگ نیز برای دو هزار قلم کالا تخفیف اعمال کرده اند.

  معاون بازرسی و نظارت صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: افزایش قیمت بنزین باعث افزایش حجم پرونده ها نشده با این حال بنابر وظیفه، اقدامات نظارتی را افزایش داده ایم.

  وی از آمادگی سامانه ۱۲۴ برای دریافت شکایات مردمی تا ساعت ۲۲ خبر داد و عنوان کرد: همکاری اصناف و افزایش نظارت ها سبب شده افزایش قیمت بنزین اثرات تورمی نداشته باشد، همچنین در این راستا شمار گشتهای مشترک با تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف افزایش یافته و با تشکیل جلسات روزانه، بازار رصد و با موارد قیمت نامتعارف برخورد می شود.

  بیگلری از انعقاد تفاهم نامه با بسیج خبر داد و گفت: این تفاهم نامه در راستای استفاده از توان بسیج به عنوان ناظرین افتخاری منعقد شده است.
  وی افزود: از ابتدای سال تاکنون ۱۱۵ هزار و ۵۹۹ بازرسی از واحدهای صنفی استان کرمانشاه انجام شده که در این راستا شش هزار و ۷۳۱ پرونده تشکیل شده است.

  معاون بازرسی و نظارت صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: حجم تخلفات اصناف طی هشت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل۳۸ درصد افزایش داشته است.

  بیگلری از وجود ۶۵ هزار واحد صنفی مجوز دار در کرمانشاه خبر داد و گفت: نظارت بازرسان تنها بر واحدهای مجوز دار نیست بلکه بر واحدهای فاقد مجوز نیز نظارت اعمال می شود.

  وی با بیان اینکه گران فروشی و عدم درج قیمت بیشترین تخلفات مشاهده شده میان اصناف کرمانشاهی بوده، افزود: عدم درج قیمت بزرگترین چالش اصناف کرمانشاه است زیرا این امر زمینه ساز بسیاری از تخلفات شده، است.

  بیگلری با تاکید بر اینکه جرائم از بازدارندگی کافی برخوردار هستند، درباره طرح های نظارتی در دست اجرا، گفت: بنا به مقتضیات زمان تشدید طرح های مختلفی از سوی بازرسین انجام می شود که از جمله آن می توان به طرح های نظارتی ویژه نوروز، طرح نظارتی شب یلدا و … که تقاضای مردم افزایش می یابد، اشاره کرد.

  افزایش قیمت برخی کالاها در بازار قطعا بر قیمت سایر کالاها نیز تاثیرگذار خواهد بود و اگر مسئولان کنترل بازار را به درستی انجام ندهند این موضوع می‌تواند به یک مشکل اساسی تبدیل شود.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب