• تاریخ انتشار خبر : جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ | کد خبر : 27839
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  قربانیان گاز گرفتگی در پاییز امسال چه قدر هستند؟
  دیبا: سخنگوی اورژانس کشور گفت: از ابتدای پاییز تاکنون تعداد یک هزار و ۲۰۵ نفر به دلیل گاز مونوکسیدکربن دچار مسمومیت شده‌اند.

  به گزارش دیبا خبر، مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور، با اشاره به آمار مسمویت با گاز مونوکسید کربن اظهار کرد: از ابتدای پاییز تاکنون تعداد یک هزار و ۲۰۵ نفر به دلیل گاز مونوکسیدکربن دچار مسمومیت شده‌اند؛ از این تعداد ۸۵۰ نفر به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به وسیله اورژانس ۱۱۵ منتقل شده‌اند.

  سخنگوی اورژانس کشور ادامه داد: بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن تعداد ۲۸۶ نفر به وسیله پرسنل فوریت‌های پزشکی در محل درمان شده‌اند. تاکنون ۶۹ نفر به دلیل بروز مسمومیت گاز CO در کشور فوت کرده‌اند.خالدی تأکید کرد: طبق آمار ۲۴۱ نفر در تهران، ۱۱۴ نفر در فارس، ۱۰۵ در آذربایجان شرقی و ۱۰۰ نفر در استان خراسان رضوی دچار مسمومیت با گاز مونوکسید کربن شده‌اند.

  کدام استان بیشترین تلفات گازگرفتگی را دارد؟

  سخنگوی اورژانس کشور بیان کرد: بیشترین تعداد فوتی بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن مربوط به استان‌های آذربایجان شرقی و اصفهان با ۱۰ نفر بوده است؛ همچنین ۹ نفر در استان فارس و یک نفر در استان قم فوت کرده‌اند.
  به گفته او  تعداد فوتی‌های ناشی از مسمومیت با این گاز  در استان هرمزگان صفر بوده  است.

  سخنگوی اورژانس کشور با بیان اینکه در استان تهران ۵ نفر به دلیل بروز مسمومیت با گاز مونوکسید کربن فوت کرده‌اند، توصیه کرد: هموطنان وسایل گرمایشی برای نصب وسایل گرمایشی از افراد کارشناس بهره بگیرند.

  خالدی افزود: وسیله گرمایشی ایمن و  استاندارد می‌تواند از بروز مسمومیت با گاز CO پیشگیری کند.

  انتهای پیام /

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب