پیر هادی با تأکید بر این نکته که جراحی اقتصادی و افزایش قیمت حامل های انرژی به هر صورت تبعات اقتصادی و افزایش قیمت ها را به دنبال خواهد داشت گفت: به عقیده من مسئولان دولتی باید پیش از این و قبل از تصویب افزایش قیمت بنزین، پیوست های حمایتی و نظارتی حاصل از این تصمیم را پیش بینی کرده و ضمن اطلاع رسانی شفاف به مردم برای آن راهکار تبیین می کردند.

مدیرمسئول روزنامه رسالت افزود: حالا که این تصمیم بزرگ از سوی سران قوا اتخاذ شده به نظر می رسد مرحله مهم تر از آن، موضوع نظارتی و پیگیری تخلفاتی است که احتمال دارد از سوی عده ای سودجو صورت بگیرد. این نظارت می تواند باعث جلوگیری از تلخی مضاعف تصمیم ها و مشکلات پیرامون آن شود.

نهادهای نظارتی نظیر سازمان تعزیزات حکومتی و نیز دادستانی های کل کشور در این زمینه نقش مهم و اساسی دارند و می توانند با افزایش نظارت های خود، آرامش حاصل از عدم افزایش بی ضابطه قیمت ها را برای مردم به ارمغان بیاورند. ضمن اینکه اتحادیه ها و تشکل های صنفی نیز می بایست در این زمان با نظارت بر نحوه قیمت گذاری کالاها، به ویژه کالاهای اساسی، از افزایش غیرقانونی قیمت ها جلوگیری کرده و یار و همراه سایر دستگاههای نظارتی در آرامش بخشیدن به بازار باشند.

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی سپس با اشاره به اهمیت موضوع توجه به تولید داخلی و وظیفه نهادهای مرتبط نظیر وزارت صنعت، معدن و تجارت به این حوزه بیان داشت: هرچقدر در این زمینه سرمایه گذاری و توجه صورت گیرد شاهد رشد و شکوفایی اقتصادی و نیز کاهش وابستگی به بیگانگان بوده و می توانیم در شرایط سخت تحریمی با خوداتکایی از تکان های شدید اقتصادی بر آحاد جامعه جلوگیری کنیم. ضمن اینکه این حوزه نیازمند پیوست های فرهنگی و اطلاع رسانی هم هست تا مردم با آگاهی از مزیت های تولیدات داخلی و رقابتی بودن محصولات وطنی با مشابه خارجی، به سمت خرید این کالاها ترغیب شده و زمینه برای بهبود شرایط اقتصادی تولید گران داخلی نیز فراهم شود.

پیرهادی درپایان یکبار دیگر به مسئولان دولتی تأکید کرد که در زمینه هرگونه تغییر و تصمیم که با معیشت مردم وابستگی دارد، مردم را غریبه حساب نکرده و با استفاده از تریبون های مختلف نظیر رسانه ها، موضوعات را با مردم در میان بگذارند؛ آنوقت شاهد خواهند بود که مردم عزیز ایران با آگاهی و بصیرتی که همواره از خود نشان داده اند همراه و همسو با این تصمیمات حرکت کرده و یار و مددکار نظام و انقلاب خواهند بود.

انتهای پیام /