• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ | کد خبر : 27695
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  کمبود ۳ گروه خونی در پایتخت
  دیبا: مدیر کل انتقال خون استان تهران گفت: در تامین گروه‌های خونی O منفی، AB مثبت و A مثبت دچار کمبود هستیم.

  به گزارش دیبا خبر، مرتضی طباطبایی، مدیرکل انتقال خون استان تهران با اشاره به میزان مراجعه مردم به مراکز انتقال خون در سطح استان تهران اظهار کرد: با سرد شدن هوا و آغاز فصل سرما میزان مراجعه مردم جهت اهدای خون به مراکز انتقال خون کاهش پیدا می‌کند که این مسئله باعث کمبود مقطعی در گروه‌های خونی ممکن است، اتفاق بیفتد.

  او ادامه داد: اکنون کمبود‌هایی در گروه‌های خونی O منفی، AB مثبت و A مثبت وجود دارد. امیدوارم مردم در کار خداپسندانه اهدای خون مشارکت بیشتری داشته باشند.
  طباطبایی افزود: بیشتر عمل‌های جراحی سنگین در تهران انجام می‌شود و بیماران خاص و صعب العلاج نیاز زیادی به خون و فرآورده‌های خونی پیدا می‌کنند به همین دلیل برای رفع کمبود گروه‌های مختلف خونی همچنین پلاکت و پلاسمای مورد نیاز افراد خیر مشارکت بیشتری در اهدای خون داشته باشند.

  مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: با شروع فصل پاییز تا به امروز ۶۵ هزار و ۳۱ نفر جهت اهدای خون به مراکز اهدای خون استان تهران مراجعه کردند که از این تعداد ۵۱ هزار و ۱۳۷ نفر  موفق به اهدای خون شده‌اند.

  او بیان کرد: تعداد ۴۴ هزار و ۳۰۷ نفر از اهداکنندگان خون، جزو افراد مستمر و ۶ هزار و ۸۳۰ نفر  برای اولین بار جهت اهدای خون به مراکز اهدای خون در استان تهران مراجعه کردند. تعداد ۴ درصد از اهدا کنندگان خون را بانوان تشکیل دادند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب