• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ | کد خبر : 27350
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ماشین ها سالانه هزاران معلول تحویل جامعه می دهند
  دیبا: رییس سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد که سالانه حدود ۶۰ هزار نفر در کشور در اثر حواث رانندگی دچار معلولیت می‌شوند.

  به گزارش دیبا خبر ، وحید قبادی دانا در آیین پایانی همایش مدیران بهزیستی کشور در بابلسر اظهار داشت: هر سال بیش از ۳۷۰ هزار نفر در اثر حوادث رانندگی کشور دچار مجروحیت می‌شوند که از این تعداد ۶۰ هزار معلول برجا می‌گذارد.

  وی ادامه داد: متاسفانه هرسال از تعداد معلولان حواث رانندگی ۲ هزار نفر دچار ضایعه نخاعی می‌شوند که همگی به بهزیستی مراجعه کرده و زیرپوشش این سازمان قرار می‌گیرند.

  رئیس بهزیستی کشور با اشاره به اینکه ۴۷ هزار معلول در مراکز بهزیستی کشور نگهداری می‌شوند گفت: از این تعداد اکنون بیش از ۲۶ هزار معلول ضایعه نخاعی هستند که در مراکز نگهداری بهزیستی کشور خدمات دهی و نگهداری می‌شوند.

  وی با بیان اینکه یک میلیون ۴۵۰ هزار معلول در کشور تحت پوشش بهزیستی قرار دارند افزود: یک میلیون و ۵۰ هزار خانوار کشور نیز تحت پوشش مستمری بهزیستی قرار دارند.

  گفتنی است سازمان بهزیستی ۲۲ هزار نیروی انسانی دارد و بیش از یک هزار مرکز نگهداری از معلولین، سالمندان و بیماران روانی در سراسر کشور فعال است.

  همایش مدیران بهزیستی کشور به مدت ۲ روز در شهرستان بابلسر برگزار شد که عصر امروز به کار خود پایان داد.

  همچنین این در این نشست به مشکلات مددجویان استان های مختلف و برنامه ریزی برای ساماندهی جامعه هدف پرداخته شد و روش های علمی در مقابله با آسیب های اجتماعی مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب