• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ | کد خبر : 27150
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  قصه گویی، ساده ترین راه توسعه سرمایه انسانی
  دیبا: معاون برنامه ریزی و توسعه نیروی انسانی استاندار فارس گفت: با قصه گویی اخلاق و سرمایه اجتماعی را در جامعه بالا برده و کمبود اجتماعی را بدین وسیله جبران کنیم.

  به گزارش دیبا خبر  عبدالرضا قاسم پور در آیین گشایش مرحله منطقه ای بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی که به میزبانی شیراز برگزار می شود، افزود: شعار بسیار مناسبی برای این رویداد در نظر گرفته شده است؛ ما باید تلاش کنیم  و برای نسل نو برنامه ریزی کنیم که آینده را بسازیم.

  وی با بیان اینکه قصه گویی یکی از راهکارهای مهم تحقق این شعار است، عنوان کرد: این جشنواره با هدف تبادل تجربیات مفید میان قصه گویان و احیای سنت قصه گویی و روش های نوین قصه گویی در سراسر کشور برگزار می شود.

  قاسم پور ادامه داد: قصه گویی از زمان خلقت بشر آفریده شده و خداوند با مردم با زبان قصه سخن می گوید مانند قصه حضرت یوسف، به عنوان یک محور اصلی در دین ما مورد استفاده قرار گرفته است.

  به گفته معاون برنامه ریزی و توسعه نیروی انسانی استانداری فارس، قصه گویی کار بسیار ارزشمندی است و باید همه در ترویج فرهنگ آن تلاش و از تمام ظرفیت های آن استفاده کنیم.

  وی اضافه کرد: می توانیم به کمک قصه گویی قدرت تمرکز در نوجوانان را افزایش و رشد خلاقیت و تقویت حافظه و عزت نفس کودکان ارتقا دهیم؛ با قصه های مبتنی بر پند و اندرز و نصیحت قوانین را به کودمان آموزش دهیم.

  قاسم پور با بیان اینکه قصه حتی کاربرد درمانی دارد افزود: کودکانی که دچار اختلال رفتاری و دچار افسردگی هستند با قصه درمان می شوند و باعث رشد اخلاقی کودکان می شود؛ قصه کودکان را در موقعیت های دشوار توانمند می کند.

  وی با بیان اینکه از نظر تربیت عاطفی و انتقال دستور العمل های زندگی قصه از اهمیت برخوردار است، گفت: قصه برای زندگی آینده کودک اثر دارد.

  به گفته معاون برنامه ریزی و توسعه نیروی انسانی استانداری، استان فارس و شیراز به عنوان یک کلان شهر است که می تواند بسیاری از قصه های ملی را رقم بزند.

  وی با بیان اینکه شیراز سرشار از قصه های شیرین است، افزود: نسل امروز نسل کودکان و نوجوانان باهوشی است که درک بالایی دارد بنابر این باید قصه های جذاب و غنی به آنان ارایه کنیم و با استفاده از ابزار هنر، قصه ها را به گوش مخاطبان برسانیم.

  معاون برنامه ریزی و توسعه نیروی انسانی استاندار فارس اضافه کرد: با قصه گویی اخلاق و سرمایه اجتماعی در جامعه بالا ببریم و کمبود اجتماعی را بدین وسیله جبران کنیم.

  در ادامه این مراسم، فاطمه زارعی هنرمند شیرازی که با نام هنری «خانم دوسی» شناخته می شود برای کودکان و نوجوانان به هنرنمایی پرداخت.

  بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منطقه ۳ کشور از عصر روز جمعه ۱۷ آبان ماه ۱۳۹۸ با برگزاری نشست داوران و قصه‌گویان در شیراز آغاز و تا عصر روز نوزدهم همین ماه در هتل همایش‌های بین‌المللی در شیراز ادامه دارد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب