• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ | کد خبر : 26692
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تراز دریاچه ارومیه فعلا پایین نمی رود
  دیبا: معاون فنی حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی از توقف روند نزولی سطح تراز دریاچه ارومیه طی نیمه دوم سالجاری خبر داد.

  به گزارش دیبا خبر، حجت جباری در خصوص آخرین وضعیت دریاچه ارومیه با بیان اینکه با سرد شدن هوا و شروع بارندگی های پاییزه روند کاهش سطح تراز دریاچه ارومیه متوقف شده است افزود: سطح تراز دریاچه ارومیه با سرد شدن هوا در تراز ۱۲۷۱.۲۳ متر متوقف شده  است.

  وی با بیا ن اینکه در ادامه سال آبی جاری با شروع آبگیری دریاچه ارومیه از طریق رودخانه ها، ارتفاع آب در دریاچه ارومیه افزایش یافته و با یک سانتیمتر افزایش به سطح تراز ۱۲۷۱.۲۴ متر رسیده است اظهارداشت: در حال حاضر سطح تراز دریاچه ارومیه نسبت به مدت زمان مشابه پارسال ۱۰۱ سانتیمتر بالاتر است.

  جباری حجم آب موجود دریاچه ارومیه ارومیه ۳.۲۴ میلیارد مترمکعب عنوان و خاطرنشان کرد: مساحت عرصه آبی دریاچه ارومیه نیز امسال به دو هزار و ۷۸۰ کیلومتر مربع رسیده است.

  معاون فنی حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: در طی سال آبی گذشته سطح تراز دریاچه ارومیه با ۱۷۴ سانتیمتر افزایش به ۱۲۷۱.۹۶ متر بالاتر از سطح آبهای آزاد رسیده بود که در طول تابستان به دلیل تبخیر آب و عدم ورود آب از رودخانه ها تنها ۷۳ سانتیمتر کاهش داشته است.

  جباری با بیان اینکه آذربایجان غربی با بیش از ۶۰ تالاب فصلی و دایمی از استانهای مهم کشور به شمار می رود یادآور شد: امسال هیچ یک از تالابهای استان با بحران جدی مواجه نشده و با شروع بارندگی های پاییزه وضعیت آبی تالابهای استان بهبود یافته است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب