• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ | کد خبر : 26570
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تاثیر ضربان قلب در جلوگیری از تصادفات
  دیبا:نتایج یک بررسی علمی نشان می دهد اگر همزمان با ضربان قلب انسان در هنگام رانندگی، مانعی بر سر راه او ظاهر شود احتمال تصادف کردن افزایش می یابد.

  به گزارش دیبا خبر ، محققان انگلیسی برای بررسی تاثیر ضربان قلب افراد بر واکنش های طبیعی آن ها رانندگی مجازی را طراحی کرده اند.اجرای این برنامه مجازی نشان داد، وقتی شرکت کنندگان در حال رانندگی هستند و موانعی به شکل ناگهانی بر سر راه آن ها ظاهر می شود شانس رد کردن موانع در صورت نواخته نشدن ضربان قلب در آن لحظه افزایش می یابد. اما اگر مواجهه با موانع همزمان با آغاز ضربان قلب باشد، احتمال تصادف بیشتر می شود.

  علت این مسئله فشرده شدن بطن های قلب هنگام ضربان آن است که تمرکز انسان را کاهش و احتمال تصادف را افزایش می دهد. در این وضعیت توانایی مغز برای پردازش داده های دریافتی چشم نیز کاهش می یابد.
  به بیان دیگر، اگر فردی در حال رانندگی باشد و به علت هیجان یا عصبانیت ضربان قلب وی سریع و تند شود احتمال تصادف به شدت افزایش می‌یابد بنابراین ضروری است در این حالت از رانندگی پرهیز شود.
  گفتنی است، ضربان شدید قلب بر حافظه نیز تاثیر منفی می‌گذارد و افراد توانایی بیشتری برای حفظ کردن لغات در فاصله مابین دو ضربان قلب دارند، اما در لحظه ضربان قلب توانایی حافظه هم کمتر می‌شود.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب