• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۹ آبان ۱۳۹۸ | کد خبر : 26508
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  نائب رئیس مجلس در همایش هفته بیمه سلامت در تبریز/
  حمایت دولتی ها از بیمه تکمیلی خلاف قانون است
  به گزارش دیبا خبر، نائب رئیس مجلس در همایش هفته بیمه سلامت در تبریز برگزار شد، وظیفه اصلی بیمه ها را خدمت به افراد نیازمند و حاشیه نشین دانست.

  مسعود پزشکیان در این همایش با انتقاد از وجود بیمه تکمیلی عنوان کرد: متاسفانه بیمه تکمیلی به زبان عامیانه همان رومیزی و زیرمیزی است و باید تمام بیمه‌ها در یک بسته و پکیچ مشخص یکسان‌سازی شوند.
  پزشکیان خاطر نشان کرد: بیمه تکمیلی، عملی برخلاف قانون است و متاسفانه هم مجلس، هم قوه قضائیه و هم دولت از این خلافکاران حمایت می کنند.
  وی خاطر نشان کرد: سیستم سلامت باید به گونه ای عمل کند، که عدالت به طور کامل اجرا شود. در ابتدا باید سعی کنیم کسی بیمار نشود و دوما در صورت ابتلا به بیماری، هنگامی که فرد وارد سیستم درمان می شود، شالوده زندگی اش از هم نپاشد.
  نائب رئیس مجلس گفت: هدف دکترها، پرستارها و در کل تمام کادر درمانی باید درمان درد مردم باشد به خصوص اقشاز نیازمند و آسیب پذیر، چرا که افراد دارای مقام و ثروت در صورت ابتلا به بیماری به راحتی می توانند، مشکل خود را حل کنند. وظیفه اصلی خدمت به کسی است که توان مالی ندارد.
  پزشکیان با اشاره به ضرورت تغییر نگرش در سیستم درمان اظهار کرد: باید سیستم درمان در مسیری پیش برود که خدمات از قبل مشخص شده و جهت دار باشند نه اینکه هر کس هر موقع خواست با در دست داشتن دفترچه هزینه های اضاضی بر بدنه سلامت تحمیل کند، به عبارت دیگر باید خدمات رسانی در حوزه درمان هدفمند باشد.
  وی، تصویب طرح بیمه روستایی و پزشک خانواده را از اقدامات مهم در مجلس ذکر و تصریح کرد: باید حق بیمه بر اساس حقوق افراد محاسبه شود تا افراد کم درآمد کمترین فشار را متحمل شوند و افراد دارای درآمد بالا بیشترین حق بیمه را پرداخت کنند.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز