• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۹ آبان ۱۳۹۸ | کد خبر : 26505
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  معاون برنامه ریزی مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت/
  استقرار سامانه آزمون وسع همزمان با اجرای طرح بیمه سلامت اجباری
  معاون برنامه ریزی مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت در همایش هفته بیمه سلامت در آذربایجان شرقی خواستار همکاری مدیران ارشد استان ها در استقرار سامانه آزمون وسع در راستای تحقق بیمه سلامت اجباری شد.

   

  به گزارش روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی، شاهرخ رامزی با بیان این مطلب افزود: ۱۳ آبان ماه سال جاری عملیات پوشش بیمه سلامت اجباری آغاز می شود و مقرر شده تا ۱۰ درصد باقی مانده جمعیت کشور که تحت پوشش هیچ نوع بیمه درمانی نیستند، برای دریافت دفترچه سلامت ثبت نام کنند.

  رامزی ادامه داد: در این راستا سامانه آزمون وسع در تمام استان ها راه اندازی شده است تا اقشار محروم و نیازمند بهتر بتوانند از خدمات درمانی بهره ببرند. هم چنین بر اساس اطلاعات و داداه های این سامانه که توسط مدیران ارشد استان ها و به خصوص با همکاری ادارت کل تعاون صورت خواهد گرفت، بتوانیم افراد را بر اساس شرایط مالی شان تحت پوشش بیمه ای قرار دهیم.

  وی با بیان اینکه ۴۰ میلیون نفر در کشور زیر پوشش بیمه سلامت هستند، تشریح کرد: از این تعداد ۳۴ میلیون نفر، معادل ۸۵ درصد، خدمات رایگان بیمه ای دریافت می کنند.

  رامزی با اشاره به فشارهای اقتصادی و جنگ پنهان طی سال های اخیر در کشور، تامین اعتبارات درمانی را شاهکار مجلس و دولتمردان دانست، استقرار خدمات الکترونیکی در این شرایط جزء ضروریات است و به همین منظور در سازمان بیمه سلامت، معاونت فناوری اطلاعات تشکیل داده ایم.

  وی، در خصوص مهم ترین پروژه های ملی بیمه سلامت گفت: با انجام طرح استحقاق سنجی تعداد چهار میلیون و ۷۰۰ هزار نفر شناسایی و از این تعداد حدود دو میلیون نفر رفع هم پوشانی بیمه ای شده اند. هم چنین در قالب این طرح نیاز به ارائه دفترچه در بیمارستان های دانشگاهی و دولتی از بین رفته است و افراد تنها با وارد کردن کد ملی می توانند از خدمات مورد نیاز بهره ببرند.

  رامزی، بحث تبادل الکترونیکی اسناد را از دیگر پروژه های مهم سلامت دانست و افزود: این طرح تاکنون در ۴۰۴ بیمارستان دانشگاهی و دولتی مستقر شده است و امیدواریم تا پایان سال در ۶۰۶ بیمارستان تحت نظارت وزارت بهداشت نیز اجرایی شود.

  وی، صرفه جویی در هزینه ها و شفافیت مالی را از مهم ترین مزایای این طرح عنوان کرد.

  رامزی اظهار کرد: اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی که به صورت پایلوت در کرمان آغاز شده بود، از دیگر اقدامات اساسی در راستای حذف فرایند کاغذی دفترچه ها است و با استقرار زیر ساختهای لازم این طرح می تواند توسعه کمی و کیفی بیشتری را به همراه داشته باشد.

  معاون برنامه ریزی بیمه سلامت با اشاره به تائید خدمات دارویی و تصویر برداری در بیمه سلامت، بیان کرد: در حال حاضر ۸۰ درصد هزینه های بیماران خاص توسط بیمه سلامت پرداخت می شود.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز