• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۹ آبان ۱۳۹۸ | کد خبر : 26499
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی در همایش هفته بیمه سلامت/
  صرف هزینه ۴۵ میلیارد تومانی برای درمان بیماری های خاص
  مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی در همایش هفته بیمه سلامت، فرا رسیدن این هفته – سوم تا نهم آبان ماه- را به تمام تلاشگران حوزه سلامت تبریک گفت و با بیان این مطلب که سازمان بیمه سلامت در ابتدا تحت عنوان خدمات درمانی از سال ۱۳۷۴ آغاز به کار کرده بود، افزود: این سازمان از سال ۹۱ تحت این عنوان تغییر نام داده است.

  به گزارش دیبا خبر، وحید مجیدی در  همایش هفته بیمه سلامت با تاکید بر اینکه شاخص سلامت در سال ۹۰ طبق آمارهای رسمی حدود ۶۰ درصد بود، افزود: با اجرای طرح تحول سلامت این شاخص به ۳۵ درصد رسیده است و امیدواریم با همت دولت و حمایت مجلس این شاخص را به کمتر از ۳۴ درصد برسانیم.

  مجیدی، بیمه سلامت را بزرگترین خریدار خدمات سلامت در کشور عنوان کرد و از آغاز اجرای طرح پوشش اجباری بیمه برای عموم مردم از  ۱۷ آبان ماه سال جاری خبر داد.

  وی تشریح کرد: بر اساس این طرح تمام‌ اف…

  مدیر کل بیمه سلامت استان اظهار کرد: در استان حدود چهار هزار و ۲۰۰ بیمار خاص تحت پوشش بیمه سلامت هستند و تنها در سال ۹۷ نزدیک به ۲۲ میلیارد تومان هزینه دارویی و ۴۵ میلیارد تومان هزینه درمان این افراد شده است.

  وی افزود: در سال ۹۷ ، مبلغ ۱۴ میلیارد تومان نیز به منظور تامین داروی بیماران دیابتی صرف شده است.

  مجیدی با اشاره به پایلوت شدن استان به چهار پروژه الکترونیکی تصریح کرد: ارسال پرونده و اسناد بیمارستانی به‌صورت الکترونیکی در ۳۳ بیمارستان منجر به صرفه‌جویی سه میلیون و ۴۵۰ برگ کاغذ در استان شده است و با اجرای کامل این طرح شاهد صرفه جویی ۷۰ میلیون برگ در کشور خواهیم بود.

  وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد: تا پایان امسال این طرح در سه بیمارستان خصوصی استان نیز آغاز  شود.

   

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز