• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ | کد خبر : 26310
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  کارکنان خود را شاد کنید
  دیبا: مطالعه جدید محققان دانشگاه آکسفورد نشان می‌دهد کارگران و کارمندانی که شاد و راضی هستند ۱۳ درصد کارآمدتر هستند و بازدهی بیشتری دارند.

  به گزارش دیبا خبر ،  یک مطالعه گسترده در مورد ارتباط بین شادی و رضایت و بهره‌وری نشان داده است که کارگران و کارمندانی که خوشحال هستند، ۱۳ درصد از بازدهی بیشتری برخوردار هستند.

  این تحقیق توسط “جان امانوئل دی‌نو”(Jan-Emmanuel De Neve) از دانشگاه آکسفورد با همکاری شرکت مخابرات انگلیس(BT) و “جورج وارد” از موسسه فناوری ماساچوست(MIT) و “کلمنت بلت” از دانشگاه اراسموس روتردام طی یک دوره شش ماهه انجام شد.

  پروفسور دی‌نو گفت: ما دریافتیم که وقتی کارمندان شادتر هستند، سریع‌تر کار می‌کنند و مهم‌تر از همه، تماس‌های بیشتری را به فروش منتهی می‌کنند.

  نویسندگان اظهار داشتند که اگرچه پیوند بین شادی و بهره‌وری غالباً مورد بحث قرار گرفته است، اما مطالعه آنها اولین شواهد علمی بر پایه تحقیق روی افراد را برای این رابطه پدید آورده است، به طوری که پروفسور دی‌نو می‌گوید: تاکنون هیچ وقت چنین شواهد محکمی وجود نداشته است.

  تحقیقات اخیر نشان داده است که پرداخت حقوق مناسب و به موقع از چیزهایی است که موجب خوشحالی کارکنان می‌شود.

  پروفسور دی‌نو گفت: به نظر می‌رسد فضای قابل توجهی برای بهبود شادی کارمندان در هنگام کار وجود دارد. اگرچه این موضوع به وضوح به نفع کارکنان است، اما تجزیه و تحلیل ما نشان می‌دهد که شاد کردن کارکنان به نفع کارفرمایان نیز هست.

  در این مطالعه از کارمندان BT خواسته شد به مدت شش ماه در پایان هر هفته وضعیت روانی خود را با استفاده از یک نظرسنجی ساده حاوی پنج شکلک(ایموجی) از خیلی ناراحت تا بسیار خوشحال ارسال کنند.

  اطلاعات مربوط به حضور کارکنان در محل کار، تبدیل تماس به فروش و رضایت مشتری همراه با ساعات و زمان تعطیلات ردیابی شد. محققان این اطلاعات را در کنار داده‌های کارفرما در مورد مشخصات و ویژگی‌های کارکنان، برنامه‌های کاری و بهره وری آنها قرار دادند.

  این مطالعه همچنین به شرایط آب و هوایی محلی دقت داشت و از رابطه منفی آشکار بین شرایط نامساعد جوی و خوشحالی کارکنان پرده برداشت.

  در نهایت محققان دریافتند که کارکنان خوشحال به رغم اینکه بیشتر از همکاران ناراضی و غمگین خود کار نمی‌کنند، در زمان کار خود بازدهی بیشتری دارند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز