• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۷ آبان ۱۳۹۸ | کد خبر : 26181
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  غذای سالم نخورید، افسرده می شوید
  دیبا: از خواص میوه‌ها و سبزی‌ها زیاد شنیده‌ایم. حالا نتایج یک تحقیق جدید نشان داده که مصرف منظم میوه‌ها و سبزی‌ها طبق رژیم مدیترانه‌ای چه‌بسا در کاهش علائم افسردگی هم کارساز واقع شود.

  به گزارش دیبا خبر ،کارشناسان تغذیه بر این باورند که رژیم مدیترانه‌ای از سالم‌ترین رژیم‌های دنیاست که خصوصا سبزی‌های تازه و چربی‌های سالم را شامل می‌شود.محققان در این تحقیق روی عادات غذایی ۷۶ شرکت‌کننده ۱۷ تا ۳۵ ساله تمرکز کردند. همه این افراد دارای علائم افسردگی بودند و مقادیر زیادی غذاهای فرآوری‌شده و حاوی چربی‌های اشباع و قندهای تصفیه‌شده مصرف می‌کردند.

  محققان، شرکت‌کنندگان را به دو گروه تقسیم کردند و به یک گروه توصیه‌های غذایی دادند. این گروه در پایان آزمایش روحیه بهتری پیدا کردند؛ اما در گروهی که به همان رژیم غذایی غلط‌شان ادامه داده بودند هیچ تغییری مشاهده نشد. محققان همچنین مشاهده کردند مصرف منظم میوه‌ها و سبزیجات در گروه اصلاح‌شده توانست به کاهش التهابات افسردگی‌ساز هم کمک کند.

  البته نتایج این تحقیق هنوز قابل‌تعمیم به همه جامعه افسردگان نیست و نیاز به بررسی‌های تکمیلی دارد. اما شاید بپرسید که اهمیت تحقیقاتی از این‌دست در چیست. محققان معتقدند نتایج حاصله نشان می‌دهد رژیم غذایی سالم می‌تواند در کنار درمان‌های دارویی و مشاوره‌ای در بهبود علائم افسردگی کارساز واقع شود. شاید رژیم غذایی به‌تنهایی کاری از پیش نبرد، اما در کنار سایر روش‌های درمانی ممکن است تغییرات مثبتی را سبب شود که در دوری از افسردگی مؤثرند.

  انتهای پیام /

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز