• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ | کد خبر : 26008
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  حذف قبض کاغذی ارتباطی به افزایش قیمت برق ندارد
  دیبا: وزیر نیرو با بیان اینکه براساس مصوبه دولت تعرفه برق ۷ درصد افزایش یافته است، گفت: این موضوع ارتباطی با حذف قبض کاغذی ندارد.

   

  به گزارش دیبا خبر ، رضا اردکانیان که به شورای شهر تهران آمده بود در حاشیه جلسه در جمع خبرنگاران افزود: حذف قبض کاغذی حرکتی رو به جلو بشمار می‌رود و موثر و قابل استمرار است و مردم اگر سوال یا ابهامی در زمینه نرخ قبض برق دارند می‌توانند با شماره ۸۹۶۰۶۱۰۰ تماس بگیرند.
  وی افزود: البته ممکن است در مواردی تعرفه بیشتری برای انشعابی لحاظ شده باشد که این موضوع قابل برگشت است، ولی به طور کلی همزمان شدن حذف قبض کاغذی و افزایش تعرفه‌های مصوب سال ۹۸ سوء تفاهم ایجاد کرده است.
  وی گفت: براساس مصوبه هیئت وزیران تعرفه برق ۷ درصد افزایش یافته و این میزان برای پرمصرف‌ها ۱۶ درصد دیگر هم اضافه شده است تا بازدارنده باشد.
  آقای اردکانیان همچنین درباره توسعه شهر تهران و نقش وزارت نیرو تصریح کرد: وزارت نیرو به تنهایی نمی‌تواند از این گسترش جلوگیری کند؛ شورای نظارت بر توسعه پایتخت نقش موثری داشته و به هیچ وجه ارائه آب و برق خارج از مدار منشا گسترش تهران نبوده است و گسترش آب و برق خارج از مدار نیز نداشته‌ایم که باعث توسعه تهران شود.
  وزیر نیرو درباره مطالبات پیمانکاران وزارت نیرو و پرداخت آن از طریق تهاتر با وزارت نفت، افزود: اصل بحث تهاتر خوب است اگر فرایند تهاتر نبود کمر ما زیر بار بدهی پیمانکاران خم می‌شد و از این طریق توانستیم رقم بالایی از بدهی به پیمانکاران را تسویه کنیم.
  آقای اردکانیان اضافه کرد: تهاتر نفت هم مطرح است که این موضوع مستلزم همکاری با وزارت نفت است و همکاران ما مشغول بررسی موضوع هستند که امیدواریم چارچوب مناسبی تهیه شود.
  آقای اردکانیان در خصوص فرونشست زمین در پایتخت و پیش بینی اش درباره پایان طرح فاضلاب تهران گفت: طرح فاضلاب تهران تا پنج سال آینده به اتمام می‌رسد؛ فرونشست در تهران از تهدید‌ها به شمار می‌رود و نه تنها آ‌مادگی بلکه علاقه و اصرار داریم کارگروهی برای مقابله و پیشگیری از این مسئله تشکیل و جنبه‌های علمی و تخصصی ان بررسی شود.
  وزیر نیرو تاکید کرد: در این کارگروه باید از ظرفیت دانشگاهی هم استفاده کنیم تا نقشه راه کاملی تهیه شود.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز