• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ | کد خبر : 25836
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  حضور نیروهای امدادی در سراسر کشور برای آموزش رایگان سلامت
  دیبا: عضو انجمن کارشناسان بهداشت گفت: مردم در سراسر کشور می‌توانند با حضور در مراکز و پایگاه‌های بهداشتی از خدمات رایگان مشاوره‌های سلامت بهره ببرند.

  به گزارش دیبا خبر، احمد مهری، عضو هیات مدیره انجمن کارشناسان بهداشت اظهار کرد: در طرح ملی غربالگری فشار خون که میلیون‌ها ایرانی با حضور در مراکز و پایگاه‌های بهداشتی مورد سنجش قرار گرفتند، خیلی‌ها از وضعیت ابتلای خود به فشار خون آگاه نبودند؛ بعد از این طرح ملی، بسیاری از افراد دارای عوامل خطر سلامتی شناسایی و مورد حمایت و آموزش کارشناسان بهداشت و مراقبین سلامت قرار گرفتند.

  عضو هیات مدیره انجمن کارشناسان بهداشت ادامه داد: گرفتاری نظام سلامت، بیش از همه، بیماری‌های غیرواگیر است؛ در راس این بیماری‌ها فشار خون، سکته ها، سرطان‌ها و دیابت و همچنین حوادث ترافیکی و افسردگی قرار دارد که بار مالی و سلامتی فراوانی بر جوامع وارد می‌کند.

  بیماری دیابت زمینه ساز مشکلات متعدد برای سلامت است

  مهری با بیان اینکه بیماری دیابت هم یکی از بیماری‌هایی است که نه تنها خود یک بیماری جدی است بلکه زمینه ساز مشکلات متعددی برای سلامت است، افزود: کارشناسان بهداشت و مراقبین سلامت در مراکز و پایگاه‌های شهری و بهورزان در خانه‌های بهداشت روستایی براساس بسته‌های خدمتی، توجه ویژه‌ای به ارائه خدمات مربوط به دیابت دارند.

  او بیان کرد: اکنون همه خدمات تشخیصی اولیه، آموزش سلامت، مشاوره و مراقبت‌های بهداشتی در این مراکز بصورت رایگان است و نیرو‌های تخصصی بهداشتی و تغذیه‌ای با کشف بیماران دیابتی و ارائه آموزش‌های لازم، لحظه‌ای از ارائه خدمات غفلت ندارند.

  عضو هیات مدیره انجمن کارشناسان بهداشت گفت: اگر مردم با مراقب سلامت خود در ارتباط باشند و سریع وضعیت دیابت خود را تشخیص دهند، به راحتی می‌توانند از بسیاری اتفاقات ناخوشایند سلامتی پیشگیری کنند.

  مهری ادامه داد: نیرو‌های بهداشتی در سراسر کشور حضور دارند و آماده اند در تمام رده‌های سنی، خدمت ارائه دهند؛ مردم اطمینان خاطر داشته باشند خدماتی که ارائه می‌شود مبتنی بر دقیق‌ترین اصول علمی و رعایت ایمنی فرد و جهت حفظ سلامتی است.

  عضو هیات مدیره انجمن کارشناسان بهداشت گفت: مردم در سراسر کشور می‌توانند با حضور در مراکز و پایگاه‌های بهداشتی نزدیک منزل خود، مراقب بهداشت خود را بشناسند و بصورت کاملا رایگان از آموزش‌ها و مشاوره‌های سلامت بهره ببرند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز