• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ | کد خبر : 2567
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیرعامل موسسه حمایت از مستمندان تبریز:
  تنها ۶۰ نفر از یک هزار و ۵۵۹ متکدی جمع آوری شده نیازمند واقعی هستند
  دیبا: مدیرعامل موسسه خیریه حمایت از مستمندان تبریز با اشاره به اینکه در ۱۱ ماه امسال یک هزار و ۵۵۹ متکدی از سطح شهر تبریز جمع آوری شده است، گفت: از این تعداد تنها ۶۰ نفر نیازمند واقعی بود.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از ایرنا، محمدتقی تقوی افزود: در این مدت نیروهای این موسسه یک هزار و ۹۱۷ مورد جهت جمع آوری متکدیان اعزام شده اند که در این ماموریت ها ۳۵۸ متکدی متواری شده بودند.
  وی ادامه داد: از مجموع یک هزار و ۵۵۹ نفر متکدی جمع آوری شده یک هزار و ۶۱ نفر مرد و ۸۵۶ نفر زن بودند و همچنین یک هزار و ۲۹۰ نفر بومی این شهر و ۵۳۷ نفر غیر بومی بودند.
  تقوی اظهار کرد: از ۸۵۳ نفر متکدی که برای بار اول اقدام به این کار کرده بودند، تعهد گرفته شد و ۲۹۰ نفر نیز تحویل خانواده هایشان داده شدند.

  وی اضافه کرد: در سال گذشته ۴۷ نفر از اتباع کشور پاکستان که به صورت غیرقانونی وارد کشور شده و به شهر تبریز آمده بودند، با همکاری نیروی انتظامی و دادستانی تبریز محل اقامت آنها طی یک ماه کار عملیاتی شناسایی و جمع آوری شدند.

  مدیرعامل موسسه خیریه حمایت از مستمندان تبریز گفت: تمام این ۴۷ نفر با همکاری نیروی انتظامی و دادستانی به مرز ایران و پاکستان در سیستان و بلوچستان اعزام و از آنجا به کشور خود تحویل داده شدند که تمامی هزینه این افراد از طریق موسسه پرداخت شد.

  وی افزود: برای افرادی که نیازمند واقعی هستند، از سوی موسسه سبد غذایی و حقوق ماهیانه ارائه می شود و همچنین موضوعات درمانی آنها از طریق موسسه پیگیری می شود.
  تقوی ادامه داد: برای افرادی که قادر به کار هستند، از طریق همکاری واحدهای تولیدی همکار با این موسسه کاریابی انجام می گیرد که در سال جاری ۵۷ نفر جذب کار شدند.
  وی اظهار کرد: پنج نفر از متکدیان جمع آوری شده به دلیل بیماری روانی به بیمارستان رازی تبریز ارجاع داده شدند و ۱۵۵ نفر نیز به شهرستان های خود اعزام شدند.

  مدیرعامل موسسه خیریه حمایت از مستمندان تبریز گفت: در سال جاری ۵۳ نفر از متکدیگران سابقه دار بودند که تحویل نیروی انتظامی داده شدند و ۳۵ نفر نیز از اتباع بیگانه بودند.
  وی با اشاره به همکاری نیروی انتظامی با این موسسه خیریه ادامه داد: چهار نفر از ماموران نیروی انتظامی برای جمع آوری متکدیان از سطح شهر در کنار کارکنان این موسسه حضور دارند.
  تقوی اظهار کرد: شهروندان می توانند با مشاهده متکدیان در هر نقطه از سطح شهر جهت جمع آوری این افراد با شماره تلفن های ۳۲۳۳۰۸۰۸ و یا ۰۹۱۴۲۰۸۸۴۸۴ تماس بگیرند و اطلاع رسانی کنند.
  وی با بیان اینکه این موسسه با هدف جمع آوری افراد نیازمند از سطح شهر تبریز که اقدام به متکدی گری می کنند در سال ۱۳۵۲ راه اندازی شده است، گفت: با راه اندازی این موسسه و همکاری خیران و مردم توانستیم تبریز را به شهر بدون گدا تبدیل کینم.

  مدیرعامل موسسه خیریه حمایت از مستمندان تبریز گفت: اکثر این افراد به بهانه اینکه بیمار هستند و یا نسخه درمانی دارند، از مردم جهت دریافت کمک های نقدی درخواست کمک می کنند و بیشتر در نزدیکی مراکز درمانی و مطب های پزشکان حضور می یابند.

  وی ادامه داد: از نیروهای این موسسه به صورت گشت خودرویی بعداز ظهرها در منطقه ۱۷ شهریور تبریز که بیشترین مراکز درمانی و پزشکی در آنجاست حضور پیدا می کنند.
  تقوی اضافه کرد: همچنین این افراد در ایام پنجشنبه و جمعه برای تکدی گری به آرامستان های شهر تبریز به خصوص وادی رحمت این شهر مراجعه می کنند که نیروهای گشت موسسه در این اماکن نیز جهت جمع آوری حضور دارند.

  وی با بیان اینکه درآمد یک روز این افراد بیش از یک میلیون ریال است، از شهروندان در خواست کرد: از دادن پول به این افراد خودداری کنند و جهت کمک به نیازمندان از طریق موسسات خیریه اقدام کنند.
  کلانشهر تبریز حدود نیمی از جمعیت سه میلیون و ۸۰۰هزار نفری آذربایجان شرقی را در خود جای داده است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز