• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ | کد خبر : 25438
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  خدمت‌رسانی ۴ آمبولانس هوایی و ۱۵ بالگرد اورژانس به زائران اربعین
  دیبا: رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین اقدامات صورت گرفته برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زوار اربعین را تشریح کرد.

  به گزارش دیبا خبر، پیرحسین کولیوند رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین اظهار کرد: بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی تعداد ۱۵ هزار و ۷۶۸ نفر به نیرو‌های اورژانس مستقر در قرارگاه چزابه و شلمچه مراجعه کرده‌اند و ۱۰ هزار و ۱۷۱ نفر به مراکز پیش بیمارستانی و ۵ هزار و ۵۹۷ نفر به مراکز درمانی ثابت و سیار مراجعه کرده‌اند.
  رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین ادامه داد: در حال حاضر ۱۰۴ هزار و ۳۶۴ نفر به اورژانس پایانه‌های مرزی مراجعه کرده‌اند.
  او تاکید کرد: تا به این لحظه ۱۱۲ مصدوم و بیمار به وسیله اورژانس هوایی منتقل شده‌اند که از این تعداد ۴۷ نفر مربوط به حوادث غیرترافیکی هستند و ۶۵ مصدوم به دلیل سوانح ترافیکی و تصادفات به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشور منتقل شده‌اند.
  کولیوند گفت: بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی ۳۱ هزار و ۲۴۵ گندزدایی آب، ۶۵۰ نظارت بر توزیع، ۸۰۶ آزمایش کلرسنجی انجام گرفته است و ۵ هزار و ۲۷۳ خادم موکب نیز آموزش لازم را در زمینه مسائل بهداشت محیط کار در کشور عراق دیده‌اند.
  رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین بیان کرد: برای اربعین امسال ۴ آمبولانس هوایی، ۵ خودرو ارتباطات، ۱۱۰۰ آمبولانس، ۹۷ مرکز درمانی، ۴ تعمیرگاه سیار، ۱۵ بالگرد، ۴۴ اتوبوس آمبولانس، ۹ بیمارستان صحرایی در نظر گرفته شده است و ۱۷ هزار کارت اورژانس، ۵۶ درمانگاه سیار، ۳۶ هزار و ۷۶۹ کادر درمانی، ۱۲ هزار و ۹۶۶ تخت بیمارستان، ۹ مقر تاکتیکی و ۴۸۵ کادر بهداشت محیط برای مراسم اربعین امسال در نظر گرفته شده است.
  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز