• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ | کد خبر : 25313
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تولید شیشه ای که باکتری ها را می کشد
  دیبا: محققان انگلیسی از تولید شیشه ای خبر داده اند که قادر به نابودی باکتری های مضر بوده و از این طریق از انتقال عفونت های ادراری به انسان ها جلوگیری می کند.

  به گزارش دیبا خبر ، پژوهشگران دانشگاه استون انگلیس معتقدند ۳۵ درصد از کل  بیماری ها و عفونت هایی که مردم این کشور بدان دچار می شوند ناشی از ترشحات مرتبط با ادرار است و برای کاهش این مشکل نوعی شیشه ضدباکتری تولید کرده اند.

  قرار است با استفاده از این شیشه به خصوص در محیط های بیمارستانی از انتقال عفونت های بیماران تا حد امکان جلوگیری کرد.

  در حال حاضر برای تخلیه مثانه برخی بیماران در بیمارستان ها که به علل مختلف و به خصوص بعد از عمل جراحی قادر به ادرار نیستند از کیسه های خاص متصل به مثانه که ادرار را با استفاده از یک لوله تخلیه می کنند، استفاده می شود. اما تجمع باکتری ها در این کیسه ها و انتقال آنها به محیط بیرون می تواند موجب بیماری های مرگباری مانند عفونت خون شود.

  برای تهیه این لایه محافظ از پوششی موسوم به شیشه فسفاته استفاده شده که برای افزایش استحکام و قابلیت گندزدایی یک لایه اکسید روی نیز به آن افزوده شده است. در بررسی های آزمایشگاهی این محصول موفق به نابودی باکتری E. coli و نیز کاهش قابل ملاحظه جمعیت باکتری Staphylococcus aureus در عرض ۲۴ ساعت شده و بررسی ها برای کسب اطمینان در مورد عدم وجود عوارض جانبی در این محصول ادامه دارد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز