• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ | کد خبر : 25202
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  وزیر میراث فرهنگی‌:
  تعریف لاین‌های جدید گردشگری در کشور
  دیبا: وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: با بهره‌برداری از پروژه‌های جدید، ۲۵ هزار ظرفیت شغلی در حوزه گردشگری ایجاد می‌شود.

  به گزارش دیبا خبر، علی اصغر مونسان در همایش سرمایه‌گذاری گردشگری منطقه شرق کشور در تالار همایش هتل پارس مشهد اظهار داشت:  وضعیت گردشگری جهانی به عنوان یک صنعت بزرگ رونق خوبی دارد.

  وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: گردشگری در دنیا به عنوان مسیری میانبر در پیشرفت کشور تلقی می‌شود، از زمان پیشرفت فناوری در دنیا، نیروی فناوری در صنایع مختلف در بخش کشاورزی رونق یافته اما بحرانی نیز در بخش اشتغال‌زایی ایجاد شده است.

  وی بیان کرد: یکی از راه‌های ایجاد اشتغال در دنیا، صنعت گردشگری بوده که به هر میزان که صنعت گردشگری رو به جلو حرکت می‌کند به نیروی انسانی بیشتری احتیاج است، این بخش در رونق اقتصادی تأثیر بسیاری دارد، پروژ‌ه‌های مختلفی در حوزه گردشگری و صنایع دستی وجود دارد.

  مونسان اظهار داشت: جوانان بسیاری با رشته‌های مختلف توانستند برای خود درآمدزایی کنند، توزیع عادلانه ثروت و درآمد از دیگر ویژگی‌های این بخش بوده است، همچنین این ارگان توانسته در جلوگیری از مهاجرت روستا به شهر و در برخی روستاها معکوس کردن امر مهاجرت به شهر کمک رساند.

  وی تصریح کرد: تاکنون ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار گردشگر خارجی به خراسان رضوی عازم شدند که امسال آمار بیشتری را شاهد خواهیم بود، با توجه به آمار از سوی سازمان ملل، ایران در رتبه دوم در جهان در سرعت رشد گردشگری قرار دارد، تنش‌های بسیاری وجود داشت اما هنوز هیچ تأثیری در بخش گردشگری نداشته است.

  مونسان ادامه داد: لاین‌های جدید گردشگری در کشور تعریف شده است، بالغ بر یک سال در غرب کشور متمرکز شدیم، انواع گردشگری‌ها تعریف شده و این همایش‌ها به معرفی آنها کمک می‌رساند، ترم‌های جدید گردشگری کشور ایجاد شده و سایر آنها گسترش یافته است.

  وی بیان کرد: تبدیل بناهای تاریخی به بوتیک‌ هتل‌ها از استقبال بسیاری برخوردار شده است، صنعت توسعه گردشگری کشور به عنوان حکمی قانونی در کمیسیون‌های دولت در حال بررسی بوده و به تصویب می‌رسد، به زودی برند ملی کشور رونمایی می‌شود، «مستر پلن» گردشگری کشور فعالیت‌های عملیاتی ما را مشخص می‌کند که در این حوزه نیز در حال فعالیت هستیم.

  وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خاطرنشان کرد: صدور ۴ هزار و ۵۰۰ موافقت اصولی در دولت دوازدهم از تأثیرات مطلوب حوزه گردشگری بوده است، از محل صندوق توسعه ملی کمک‌های مطلوبی صورت گرفته است، به عنوان مثال روز گذشته  ۵۰۰ میلیارد تومان توسط سازمان برنامه و بودجه به این بخش تعلق گرفته است.

  وی ادامه داد: جاذبه‌های بی‌نظیر طبیعی در شرق کشور وجود داشته که باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد، ۲۴۰ پروژه با ارزش سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان فعال بوده و به زودی به بهره برداری می‌رسد، باتصویب این پروژه‌ها ۲۵ هزار شغل برای هموطنان ایجاد می‌شود.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب