• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ | کد خبر : 25015
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  درمان شکستگی پا با طب سنتی
  دیبا: یک محقق و پژوهشگر گفت: شکستگی استخوان در بیشتر مواقع یک فوریت پزشکی محسوب می‌شود که با کمک متخصص می‌توان استخوان‌ها را کنار هم قرار داد و با رادیولوژی کنترل کرد.

  به گزارش دیبا خبر ، حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی، درباره درمان شکستگی پا با طب سنتی اظهار کرد: شکستگی استخوان در افراد ممکن است در اثر ضربه یا تصادف، برخورد با اجسام سخت، حتی پوکی استخوان اتفاق بیفتد و انواع شکستگی باز و بسته وجود دارد. معمولاً شکستگی باز موجب بریدگی و پاره شدن پوست خواهد شد. قسمت شکسته شده استخوان در اثر شکستگی بسته هیچ پارگی و زخمی در آن ناحیه  ایجاد نخواهد شد.

  وی در ادامه افزود: شکستگی استخوان در بیشتر مواقع  یک فوریت پزشکی محسوب می شود که با کمک متخصص می‌توان استخوان‌ها را کنار هم قرار داد و با رادیولوژی کنترل کرد. اگر  شکستگی شدید نباشد می‌توان آن ناحیه را  با آتل بست تا  بهبود کامل پیدا کند  و به طور کلی  از عفونت جلوگیری شود.  اگر شکستگی  شدید فوری درمان نشود می‌تواند موجب مرگ فرد هم شود.

  عظمایی درباره علائم آن بیان کرد: این نوع عارضه  علائمی از خودش نشان می‌دهد  که همراه با  تغییر استخوان و بدشکل شدن آن  همراه است. دومین تغییر شکل استخوان و درد هنگام لمس کردن آن قسمت توسط یک فرد غیرمتخصص اتفاق می‌افتد. در بعضی از موارد عضو آسیب دیده و حساس  دچار ساییده شدن یا فاصله می‌شود. گاهی تغییر رنگ در آن ناحیه به صورت قرمزی یا کبودی  ظاهر می‌شود.

  وی درباره درمان این نوع عارضه بیان کرد: معمولاً درمان آن با استفاده از مصرف ویتامین‌ها صورت می‌گیرد که بهتر است افرادی که مشکلات پوکی استخوان و تجربه شکستی دارند، همچنین کودکان در حال رشد ویتامین دی ۳ استفاده کنند. برای این افراد همچنین پودر سنجد هم می‌تواند مفید باشد. افراد می‌توانند به صورت شربت درست کنند و بنوشند.

   

  ساعت 15/درمان شکستگی پا با طب سنتی
  عظمایی در ادامه گفت: خوردن کله جوش پیشنهاد می‌شود، در حالی که  مصرف  سویق گندم و جو با شیر همراه شیره انگور، خرما مفید خواهد بود. مالیدن زردچوبه با تخم‌مرغ  هم می‌تواند موثر باشد و خوردن پاچه گوسفند، حلیم، شیربرنج  بسیار مفید است.  شیربرنج با انگور و روغن‌های حیوانی  می‌توانند به راحتی موجب  تقویت مفصل‌ها شوند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز