• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ | کد خبر : 24851
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  بلایی که هوای آلوده سر دانش آموزان می آورد
  دیبا: براساس نتایج یک مطالعه دانش‌آموزانی که در مناطقی با آلودگی زیاد هوا امتحان می‌دهند، نتایج قابل قبولی کسب نمی‌کنند.

  به گزارش دیبا خبر، محققان دانشکده اقتصاد لندن در این مطالعه دو هزار و ۴۰۰ دانش‌آموز را که در مجموع بیش از ۱۰ هزار امتحان داده بودند، مورد بررسی قرار دادند.

  نتیجه این مطالعه نشان داد، مناطقی که هوای آلوده‌تر داشتند به‌طوریکه غلضت ماده خاص PM۱۰ در هوای آن مناطق بالاتر از حدود استاندارد سازمان بهداشت جهانی بود، عملکرد دانش‌آموزان را دو امتیاز کاهش داد. حد استاندارد سازمان بهداشت جهانی برای PM۱۰، پنجاه (۵۰) میکرومتر و یا کمتر در متر مکعب است. این مطالعه نشان داد که سطوح آلودگی در برخی سالن‌های امتحانی بیش از ۷۵ میکروگرم بود که این میزان برای کاهش ۳.۴ درصدی امتیاز یک دانش‌آموز به اندازه کافی قوی است.

  «سفی راث» از دانشکده اقتصاد لندن می‌گوید: نتایج این تحقیقات از این جهت حائز اهمیت است که دانش‌آموزان و دانشجویان و مقامات آموزش و پرورش باید درباره آلودگی هوا در سالن‌های امتحان تدابیری بیندیشند.

  تحقیقات گذشته ارتباط میان آلودگی هوا و ضعف عملکرد شناختی را اثبات کرده است و اکنون دانشمندان باور دارند، افرادی که در معرض هوای آلوده قرار دارند به میزان قابل توجهی در خطر هستند و ممکن است به بیماری‌هایی نظیر زوال عقل دچار شوند.

  محققان تأکید می‌کنند: اگرچه ارتباط بین آلودگی هوا و بیماری آلزایمر یک مرز علمی جدید به شمار می‌رود ما هم‌اکنون شواهدی در دست داریم که نشان می‌دهد آلودگی هوا مانند تنباکو برای مغزی که رو به پیری است، خطرناک است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب