• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ | کد خبر : 24785
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  جزئیات امتیاز فرزندان اعضای هیئت علمی در کنکور
  دیبا: قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت، درباره سهمیه قبولی در کنکور ویژه فرزندان اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها گفت: سهمیه‌ هیئت علمی نداریم اما تسهیلات جابجایی به محل کار والدین در حال اجرا است.

  به گزارش دیبا خبر  به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت (مفدا)، دکتر حمید اکبری اظهار داشت: واقعیت این است که به هیچ عنوان سهمیه‌ای به معنای سهمیه بندی که در کنکور سراسری بر اساس قانون برای برخی شرکت کنندگان اعمال می‌شود وجود ندارد و ظرفیت، درصد و نسبتی برای فرزندان اعضای هیئت علمی در این خصوص در نظر گرفته نشده است.

  وی اظهار داشت: آن‌چه که وجود دارد تسهیلاتی است که فرزندان اعضای هیئت علمی پس از آن‌که بدون در نظر گرفته شدن هیچ گونه سهمیه‌ای، در کنکور موفق به قبولی شدند می‌توانند از آن استفاده کنند.

  اکبری گفت: بر این اساس فرزندان اعضای هیئت علمی مطابق آئین نامه «تسهیلات فرزندان اعضای هیئت علمی» مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی، می‌توانند در صوت داشتن ۹۲.۵ درصد نمره از رشته/ محل دیگری غیر از دانشگاهی که در آن قبول شده‌اند، در محل مورد نظر تحصیل خود را بگذرانند.

  وی کسب این تسهیلات را امری سخت و دشوا دانست و افزود: در واقع فرزندان اعضای هیئت علمی وزارتخانه های بهداشت و علوم، باید سد کنکور را مانند دیگر شرکت کنندگان بر اساس توان علمی خود بگذرانند و در صورت قبولی، در خصوص نقل و انتقالات و جابه‌جایی، بر اساس مجوز شورای عالی انقلاب فرهنگی در شهر دیگری که ۹۲.۵ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد در این شهر را آورده است تحصیل خود را انجام دهد.

  قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت در دفاع از جایگاه علمی فرزندان اعضای هیئت علمی در کسب جایگاه به حق در دانشگاه‌ها گفت: به عنوان مثال اگر آخرین فرد پذیرش شده در سهمیه آزاد، نمره ۱۰۰ را کسب کرده است، در صورتی فرزند هیئت علمی می‌تواند از تسهیلات عنوان شده استفاده کند که ۹۲.۵ درصد ۱۰۰ را گرفته باشد که این تسهیلات نیز خیلی محدود است و این گونه نیست که فرزندی که مادر و پدرش در دانشگاهی عضو هیئت علمی هستند به راحتی بتواند برای انتقال در همان دانشگاه اقدام کنند و تنها ۷.۵ درصد تخفیف شامل حال آنها می شود.

  وی یادآور شد: این تسهیلات بسیار جزئی است که متاسفانه رسانه‌ها در این خصوص با عجله و بدون تحقیقات اطلاع رسانی کرده و به نوعی نشان دادند گویا اعضای هیئت علمی از تسهیلات خاصی برای فرزندان خود استفاده می کنند که اصلا این گونه نیست؛ این در حالی است که این تسهیلات در برخی شرایط اصلا قابل استفاده نیست به این معنا که محال است فردی که در زاهدان قبول شده بتواند بر اساس این تسهیلات در تهران تحصیل خود را انجام دهند زیرا فردی که در زاهدان قبول می شود مشخصا ۹۲.۵ درصد تهران را نیاورده است.

  اکبری تاکید کرد: به واقع این تسهیلات بسیار جزئی است که هر سازمانی برای پرسنل خود چنین تسهیلاتی را که بسیار محدود و سخت گیرانه است وضع می‌کند.

  قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت با بیان این که در حال حاضر چالش ما در جذب اعضای هیئت علمی است، گفت: ما به دنبال کسب مجوزهای لازم از سوی سازمان امور اداری استخدامی جهت جذب اعضای هیئت علمی مورد نیاز خود هستیم.

  اکبری افزود: در حال حاضر در مجموع در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی تابعه وزارت بهداشت حدود ۱۹ هزار عضو هیئت علمی در حال فعالیت  هستند و این در حالی است که ما با کمبود حدود شش هزار عضو هیئت علمی روبه رو هستیم که در صورت دادن مجوز می‌توانیم از متقاضیان بسیاری که در این خصوص وجود دارند استفاده کنیم.

  انتهای پیام /

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز