• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸ | کد خبر : 24719
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رهاسازی ۲.۵میلیارد متر مکعب آب در دریاچه ارومیه
  دیبا: رئیس گروه بهره برداری از سد‌ها: در سال آبی ۹۷-۹۸ بیش از ۲.۵ میلیارد مترمکعب آب از سد‌های حوضه آبریز دریاچه ارومیه برای احیاء این دریاچه رها شده است.

  به گزارش دیبا خبر ، وحید عسکری نژاد  با اشاره به اینکه ارتفاع دریاچه ارومیه هم اکنون یک متر نسبت به مدت مشابه سال گذشته بالاتر است، افزود: رها سازی آب بصورت اثر بخش و با راندمان بالا در دریاچه ارومیه رها شده است.

  وی با بیان اینکه در سال آبی گذشته (۹۷-۹۸) ارتفاع بارش‌های کشور به ۳۴۲ میلی متر رسید گفت: این میزان بارش سبب ورود ۸۹ میلیارد مترمکعب آب به سد‌های کشور شده که این رقم ۳.۵ برابر مدت مشابه سال گذشته است.
  رئیس گروه بهره برداری از سد‌های کشور ارتفاع متوسط بارش‌ها در سال آبی گذشته (۹۷-۹۸) را با ۳۸ درصد رشد نسبت به میانگین بلند مدت دانست و ادامه داد: در پایان سال آبی (شهریور) بیش از ۵۷ درصد مجموع ظرفیت مخازن سد‌های کشور با پرشدگی مواجه است.
  عسکری نژاد با اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی برای وضعیت نرمال فصل پاییز افزود: با توجه به اینکه تصویر روشنی از وضعیت زمستان وجود ندارد هم اکنون بهره برداری از سد‌ها با حساسیت و پایش مستمر درحال انجام است.
  وی گفت: رتبه نخست بارندگی‌ها در سال آبی ۹۷-۹۸ به استان گیلان با ۱۲۴۵ میلی متر بارش اختصاص دارد که پس از آن استان‌های لرستان و کهگیلویه و بویر احمد قرار دارد.
  رئیس گروه بهره برداری از سد‌های کشور افزود: از ۱۷۸ سد درحال بهره برداری کشور در پایان سال آبی (۹۷-۹۸) ۱۷ سد بیش از ۹۰ درصد پرشدگی و ۷۷ سد نیز کمتر از ۵۰ درصد پرشدگی دارد.
  انتهای پیام /

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز