• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸ | کد خبر : 24578
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  نحوه انتخاب کوله‌ پشتی مناسب برای دانش آموزان
  دیبا: شروع فصل زیبای پاییز و بازگشایی مدارس، آغاز کار کوله‌بران کوچکی است که با قدم‌های کوچک‌شان می‌روند تا آینده زیبایی را برای این مرز و بوم رقم بزنند. کوله‌هایی از دفتر و کتاب که هر روز به سمت مدرسه می‌روند و اگر به روش صحیح انتخاب و استفاده نشوند، می‌توانند در آینده از کودکان امروز دردمندان فردا را بسازند.

  به گزارش دیبا خبر، کوله جایگزین مناسبی برای کیف‌های دستی است که قبلا توسط دانش‌آموزان استفاده می‌شد. در انتخاب کوله‌پشتی برای فرزندانمان به چند نکته مهم باید توجه کنیم.
  اندازه کوله‌پشتی: ارتفاع کوله‌پشتی باید به اندازه‌ای باشد که وقتی کودک می‌نشیند، از شانه‌ها بالاتر قرار نگیرد. عرض کوله‌پشتی باید به اندازه‌ای باشد که اجازه حرکت آزاد به دست‌ها را بدهد و بند آن روی مفصل شانه قرار نگیرد. بندهای کوله‌پشتی باید پهن باشد تا از ایجاد آسیب جلوگیری شود. بهتر است بین بندها در ناحیه سینه تسمه یا بندی وجود داشته باشد که قابل حمل در جلوی قفسه سینه باشد.

  در محلی که کوله‌پشتی کمر را لمس می‌کند، وجود یک لایه نرم می‌تواند از ایجاد فشار جلوگیری کند. حتی‌الامکان کوله‌پشتی با وزن سبک انتخاب شود و معیار زیبایی به‌عنوان مهم‌ترین گزینه در نظر گرفته نشود. پس از خرید کوله‌پشتی مناسب جهت پیشگیری از دردهای شانه، گردن و کمر لازم است نکاتی در استفاده از کوله‌پشتی رعایت شود. وزن محتویات کوله‌پشتی نباید از ۱۰ تا ۱۵ درصد وزن کودک بیشتر باشد به‌عنوان مثال در کودکی با وزن ۴۰ کیلو وزن کوله باید از چهار تا شش کیلو بیشتر نباشد. کوله‌پشتی باید به‌گونه‌ای حمل شود که به صورت قرینه روی شانه‌ها باشد و قسمت پایینی آن بیشتر از ۱۰ سانتی‌متر از خط کمربند پایین‌تر نباشد. در حین حرکت نباید کودک رو به جلو خم شود و در صورتی که این حالت اتفاق بیفتد، احتمال دارد وزن کوله از حالت استاندارد بیشتر باشد. بهتر است در قراردادن لوازم در کوله ترتیبی اتخاذ شود که اشیای سنگین‌تر در قسمت تحتانی کوله قرار گیرد. در صورتی که نیاز به حمل کوله سنگین باشد بهتر است از چرخ‌هایی که جهت نصب به کوله‌پشتی طراحی شده است، استفاده شود.
  در صورت وقوع دردهای عضلانی اسکلتی در دانش‌آموزان، گزینه اول اصلاح وضعیت زندگی است و در صورت تداوم دردها، درمان مناسب در کلینیک‌های درد برای این بیماران ارائه می‌شود.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز