• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۴ مهر ۱۳۹۸ | کد خبر : 24442
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  عجیب‌ترین و جالب‌ترین حقایق دنیای دوقلو‌ها!
  دیبا: اگر خودتان از دوقلوها هستید و یا کنجکاوید اطلاعات بیشتری از دنیای دوقلوها بدانید، این مطلب را بخوانید.

  به گزارش دیبا خبر ، دوقلو‌ها یک معجزه ژنتیکی بی پایان هستند. اگرچه آن‌ها در بدو تولد از هم جدا می‌شوند، اما ممکن است در ادامه مسیر زندگی شباهت‌های زیادی داشته باشند، به گونه‌ای که شبیه هم راه بروند، به طور یکسان صحبت کنند و حتی از نظر ظاهری کاملا یکسان به نظر برسند. شباهت‌ها و پیچیدگی‌های دوقلو‌ها موضوعی است که هم دانشمندان و هم افراد معمولی، برای مدت‌ها از آن‌ها شگفت زده شده اند. در ادامه به بیان حقایق جالبی از زندگی دوقلو‌ها می‌پردازیم.

  دوقلو‌های همسان

  این دانش رایج است که دوقلو‌های یکسان دارای DNA مشابه هستند. اما این لزوماً به این معنا نیست که آن‌ها از نظر بیولوژیکی به هم شباهت دارند. از بدو تولد، دوقلو‌های یکسان دارای اثر انگشت و ناف متفاوت هستند. اما با افزایش سن، بدن آن‌ها به طور مستقل از یکدیگر تغییر می‌کند.
  یک نمونه از این موارد، رایحه طبیعی است که توسط هر دوقلو تولید می‌شود. در یک مطالعه انجام شده در جمهوری چک از ۱۲ سگ پلیس با بالاترین کالیبر استفاده شده است تا ببینند آیا سگ‌ها می‌توانند تفاوت بین دوقلو‌های یکسان را بیان کنند. دانشمندان نمونه‌های رایحه را از دو مجموعه دوقلو‌های یکسان و غیرهمسان گرفته اند. آن‌ها نتیجه گرفتند که رایحه ذاتی دوقلو‌های همسان، یکسان نیست که این مساله ممکن است در نتیجه عوامل محیطی مانند عفونت باشد که می‌تواند رایحه فرد را تغییر دهد.

  دوقلو‌های نیمه همسان

  دوقلو‌های یکسان نتیجه شکاف تخمک بارور شده به دو نیمه هستند. با این حال، در موارد نادر، یک تخم می‌تواند قبل از لقاح تقسیم شود. اگر اسپرم جداگانه تخم‌ها را بارور کند، نوزادان حاصل به عنوان دوقلو‌های نیمه همسان شناخته می‌شوند. دوقلو‌های نیمه همسان تقریبا ۷۵ درصد شباهت دارند و کاملاً یکسان نیستند.

  عجیب‌ترین و جالب‌ترین حقایق در مورد دنیای دوقلو‌ها!

  دوقلو‌های تصویر آینه‌ای

  حدود یک چهارم از همه دوقلو‌های یکسان به صورت تصاویر آینه‌ای یکدیگر شکل می‌گیرند. در این نوع، تقسیم دیرتر از حد معمول یعنی حدود ۱-۲ هفته پس از لقاح است و روبرو یکدیگر قرار می‌گیرند. در نتیجه، ممکن است یکی از افراد راست دست باشد، در حالی که دیگری چپ دست است و جهت موهایشان در جهات مخالف است. در بعضی موارد نادر و شدید، اندام‌ها و ساختار‌های اسکلتی دوقلو‌های آینه ممکن است یکدیگر را منعکس کنند. دانشمندان دریافته اند که DNA در دوقلو‌های آینه‌ای یکسان است.

  عجیب‌ترین و جالب‌ترین حقایق در مورد دنیای دوقلو‌ها!

  جمعیت دوقلو‌ها رو به افزایش است

  تولد دوقلو‌ها در قرن بیست و یکم بسیار متداول شده است، به گونه‌ای که بین سال‌های ۱۹۸۰ و ۲۰۰۳، میزان تولد دوقلو‌ها ۷۵ درصد افزایش یافته است. در حالی که در ابتدا تصور می‌شد افزایش استفاده از دارو‌های باروری باعث ایجاد چنین افزایش شدید باشد، یک مطالعه مقدماتی که در سال ۲۰۰۶ انجام شد، نشان داد زنانی که شیر گاو می‌نوشند، این احتمال در آن‌ها پنج برابر بیشتر می‌شود.
  علا اینکه روی مصرف لبنی تمرکز شده است این است که محققان پیشنهاد می‌کنند که افزایش فاکتور IGFباعث آزاد شدن دو تخم در هم زمان می‌شود بنابراین شانس بیشتری برای دوقلوزایی وجود دارد.

  عجیب‌ترین و جالب‌ترین حقایق در مورد دنیای دوقلو‌ها!

  زندگی طولانی مادران دوقلوها

  محققان دریافتند زنانی که می‌توانند دوقلو داشته باشند،‌ طول عمر بیشتری دارند،‌ در مدت زمان کم‌تر می‌توانند فرزندان بیشتری به دنیا بیاورند و زندگی سالم‌تری دارند. آنها این فرضیه را مطرح کردند که مادرانی که دوقلوها به دنیا می آورند، به طور طبیعی ژنهای قوی تری دارند که به طول عمر بیشتر آنها کمک می کند. گرچه داشتن دوقلوها به طور مستقیم طول عمر مادر را افزایش نمی دهد، اما مطمئناً می تواند به عنوان یک نشانگر برای ژن های قوی باشد.

  عجیب‌ترین و جالب‌ترین حقایق در مورد دنیای دوقلو‌ها!

   

  دوقلوها از ابتدای تولد، اجتماعی تر هستند

  طبق مطالعه ای که در ژورنال علمی PLOS One منتشر شده است ، دوقلوها تقریباً در حدود ۱۴ هفته در رحم با یکدیگر در تعامل هستند. این دوقلوها برای راحتی به یکدیگر تکیه می دهند، به طور موثری سر خود را در مقابل دیگری قرار می دهند و در مواجهه با مناطق حساس مانند چشم فوق العاده آرام هستند. این تعاملات تنها به منظور آسایش یکدیگر نیست بلکه به دوقلوها کمک می کند تا ارتباط غیر کلامی خود را  توسعه دهند. . این تماس نزدیک، همچنین پایه و اساس محکمی را برای آن ارتباط ناپایدار ایجاد می کند که به نظر می رسد همه دوقلوها در این مورد با هم مشترک هستند.

  عجیب‌ترین و جالب‌ترین حقایق دنیای دوقلو‌ها!/ از طول عمر مادران تا زبان مخفی بین دوقلوها

  زبان مخفی بین دوقلوها

  همانطور که دوقلوها ارتباط غیر کلامی را در رحم می آموزند ، آنها قبل از اینکه بتوانند با جهان گسترده تر ارتباط برقرار کنند، ارتباط کلامی با یکدیگر را درک می کنند. همه کودکان یاد می گیرند برای تعامل با اطرافیان خود صحبت کنند، اما دوقلوها مزیت دیگری برای یادگیری و برقراری ارتباط با گوش دادن و تکرار حرف های یکدیگر دارند. در نتیجه ، فقط دوقلوها می توانند به طور شهودی معنی کلمات خود را درک کنند، به نظر می رسد که آنها در حال ایجاد یک زبان مخفی در بین خود هستند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب