• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ | کد خبر : 23617
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیر عامل سازمان انتقال خون:
  دنیا به سمت اهدا و پذیره نویسی داوطلبانه سلول‌های بنیادی می‌رود
  دیبا: پور فتح اله گفت: اکنون در کشور‌های پیشرفته فعالیت بانک عمومی خون بند ناف متوقف شده است و امروزه پذیره نویسی سلول‌های بنیادی انجام می‌شود.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، پور فتح الله مدیر عامل سازمان انتقال خون در گفت‌وگویی اظهار کرد: بانک خون بند ناف در بسیاری از کشور‌ها مانند هلند و آمریکا به دلیل کاربرد کم آن متوقف و محدود شده است.

  پور فتح الله ادامه داد: در حال حاضر در کشور‌های پیشرفته فعالیت بانک عمومی خون بند ناف متوقف شده است و امروزه پذیره نویسی در زمینه سلول‌های بنیادی انجام می‌شود که این روش کاملا برای درمان بیماری‌ها موثر است و داوطلبان اهدا کننده سلول‌های بنیادی با این کار خود گام موثری در زمینه درمان بیکاری‌ها و رفع نیاز مراجعه کنندگان برمی‎دارند.

  دنیا به سمت اهدای داوطلبانه سلول های بنیادی می رود

  او تاکید کرد: دنیا به سمت اهدا و پذیره نویسی داوطلبانه سلول های بنیادی می‌رود و بانک خون بند ناف عمدتا برای گروه‌های خاصی به کار می‌رود.

  مدیر عامل سازمان انتقال خون بیان کرد: از اهدا کنندگان سلول‌های بنیادی آزمایش‌های سازگاری گرفته می‌شود و در صورت نبود مشکل سلول‌های بنیادی از آن‌ها برای تولید دارو و درمان بیماری‌های مختلف انجام می‌شود.

  پور فتح الله گفت: داوطلبان سلول‌های بنیادی می‌توانند پس از انجام آزمایش‌های مربوطه سلول‌های بنیادی خود را برای پیوند به بیماران و درمان عارضه آن‌ها اقدام کنند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب