• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۸ | کد خبر : 22815
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  سرپرست وزارت میراث فرهنگی عنوان کرد:
  احداث ۵۰۰ هتل در کشور طی سالهای آتی
  دیبا: ‌سرپرست وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با دعوت از خیرین برای مشارکت در رونق گردشگری، تاکید کرد که کار خیری بالاتر از ایجاد اشتغال برای جوانان نیست.

  احداث ۵۰۰ هتل در کشور طی سالهای آتی

   

   

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی فارس، علی اصغر مونسان در جلسه شورای اداری لارستان با بیان این‌که بیش از یک‌میلیارد و ۲۰۰ میلیون گردشگر در حال حاضر در دنیا وجود دارد، گفت: همه پیش‌بینی‌ها و تحلیل‌های اقتصادی نشان می‌دهد که در عصر جدید اقتصادی به‌واسطه هوشمند شدن فرایندها در همه بخش‌ها، خیلی از کسب‌وکارها دچار تغییرات جدی می‌شود.

  او با اشاره به اینکه خیلی از کسب‌وکارها رونق خود را از دست می‌دهد اما تنها بخشی که تمام اقتصاددانان جهان پیش‌بینی می‌کنند که روند رونقش ادامه خواهد داشت و حتی بیشتر خواهد شد، حوزه گردشگری است، افزود: اکنون گردشگری سومین بخش اقتصادی جهان است و حجم بالایی از درآمدهای کشورها را تشکیل می‌دهد.

  مونسان با اشاره به اینکه از هر ۱۰ شغل در دنیا یک شغل مرتبط با حوزه گردشگری است، افزود: این بسیار موضوع مهمی است و با توجه به اینکه یکی از بزرگ‌ترین معضلاتش موضوع اشتغال است، بحث اهتمام به گردشگری در ایران اهمیت ویژه می‌یابد‌.

  سرپرست وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور با اذعان به اینکه من اعتقاد دارم ایران ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خوبی در زمینه گردشگری دارد، تأکید کرد: مهم‌ترین بخش تأمین اقتصاد کشور در کنار نفت ‌گردشگری باید باشد.

  این مسئول با تأکید بر اینکه کشور ما کشوری پهناور با مشخصات فراوان برای رونق گردشگری است، ادامه داد: به همین دلیل سازمان جهانی گردشگری کشور ایران را جزو ۱۰ کشور نخست جهان در زمینه داشتن پتانسیل‌های گردشگری می‌داند.

  او آینده گردشگری کشور را یک روند بسیار خوب و امیدبخش دانست و یادآور شد: بهترین نشان این موضوع این است که سرمایه‌گذاران هر جایی که حضور پیدا کنند نشان می‌دهد که آنجا پیش‌بینی آینده مثبت، امیدبخش و پربازده شده است.

  رشد ۵۲ درصدی ورود گردشگران خارجی به کشور در سال ۹۷

  مونسان با بیان اینکه در راستای آینده روشن گردشگری در کشور و اینکه سهم بالایی از اقتصاد کشور را گردشگران در آینده در اختیار خواهند گرفت، عنوان کرد: سال ۹۷ با وجود موضوع تحریم و مشکلاتی که وجود داشت آمار ورود گردشگران خارجی به کشور نسبت به سال ۹۶ از رشد ۵۲ درصدی برخوردار بوده که بسیار رشد بالا و قابل‌توجهی است.

  سرپرست وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به اینکه به دلیل تحریم پروازهای مستقیم خارجی کشور لغو شده یا کاهش پیدا کرده بود، افزود: با این‌که پروازهای مستقیم خارجی یکی از مؤلفه‌های مهم توسعه گردشگری خارجی است، حضور نیروهای نظامی در منطقه خلیج‌فارس می‌توانست اثرات منفی بر روی گردشگری بگذارد اما خوشبختانه با تدابیری که دولت پیش‌بینی کرده بود بازارهای هدفمان را بر روی بازارهای منطقه متمرکز کردیم.

  او با بیان اینکه در سه ماه نخست سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۴۰ درصد رشد در زمینه جذب گردشگر داشته‌ایم، گفت: آماری که بانک مرکزی جمهوری اسلامی در سال ۹۷ داده یعنی عملکرد اقتصاد کشور را در سال ۹۶ بیان می‌کرد نشان می‌دهد که ۱۱ و ۸ دهم میلیارد دلار سهم گردشگران در کشور بوده و این عدد و ارقام نشان می‌دهد گردشگری نفوذ خود را در اقتصاد کشور روزبه‌روز گسترش می‌دهد.

  به ازای هر ۱۰ شغل یک شغل در حوزه گردشگری ایجاد شده است

  مونسان با اشاره به اینکه این سازمان به ازای هر ۱۰ شغل یک شغل در حوزه گردشگری ایجاد شده است، افزود: در سال ۹۷ بیش از ۲ هزار شغل در حوزه گردشگری در کل کشور ایجاد شده است که حجم سرمایه‌گذاری در این حوزه افزون بر ۲ هزار میلیارد تومان بوده است.

  او از احداث ۵۰۰ هتل در کشور خبر داد و گفت: در دولت دوازدهم در این زمینه بیش از ۴۲۰۰ موافقت اصولی صادر شده، یعنی حجم پروژه‌های جدید به پروژه‌های قبل اضافه خواهد شد.

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب