• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ | کد خبر : 22602
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تحول بزرگی در تشخیص و درمان بیماری‌های خود ایمنی
  دیبا: فوق تخصص روماتولوژیست با بیان اینکه استرس، ژنتیک و سبک زندگی مثلث ایجاد کننده بیمار‌های خود ایمنی هستند، گفت: خوشبختانه با تشخیص و درمان زودتر بیماری‌های خود ایمنی طول عمر بیماران بیشتر شده است.

  تحول بزرگی در تشخیص و درمان بیماری‌های خود ایمنی

   

  به گزارش دیبا خبر به نقل از میزان، عبدالرحمان رستمیان عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره علل بروز بیماری‌های خود ایمنی، گفت: ژنتیک، مصرف دخانیات، استرس و اضطراب از موارد مهمی است که در شیوع بیماری‌های اتوایمیون دخیل است.

  وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه شناخت بهتری نسبت به بیماری‌های خود ایمنی حاصل شده است، افزود: با توجه به اینکه تشخص این نوع بیماری ها، دسترسی به پزشکان متخصص در این حوزه و در نتیجه درمان بهتر شده طول عمر بیماران نیز افزایش یافته است.

  رستمیان با بیان اینکه بیماری‌های خود ایمنی به طور کامل بهبودی ندارند، تصریح کرد: این نوع بیماری‌ها می‌توانند بدون عارضه بوده و به عبارتی در دوره خاموشی به سر ببرد.

  وی با تاکید بر اینکه استرس، اضطراب و همچنین سبک زندگی ناسالم می‌تواند بیماری‌های خود ایمنی را دوباره فعال کند، گفت: باید سبک زندگی تغییر کند تا امکان فعال شدن این نوع بیماری‌ها به حداقل ممکن برسد.

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب