• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ | کد خبر : 21447
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  استاندار آذربایجان شرقی؛
  تأمین اجتماعی، ریشه در آموزه های اسلامی دارد
  دیبا: به مناسبت هفته تأمین اجتماعی، مدیران و کارکنان اداره کل و مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان با دکتر پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی دیدار نمودند.

  تأمین اجتماعی، ریشه در آموزه های اسلامی دارد

   

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی، دکتر محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی در این دیدار ضمن تبریک هفته تأمین اجتماعی و بهزیستی به کارکنان و افراد تحت پوشش این سازمانها، ارایه خدمت بنیادی به اقشار مختلف جامعه از جانب سازمان تامین اجتماعی و بهزیستی را علاوه بر تکلیف اداری، وظیفه دینی و اخلاقی که دارای اجر مضاعف می باشد، دانسته و اذعان داشت بزرگترین فضیلت انسان، صاحب درد بودن است و این موضوع در حوزه بهزیستی و تأمین اجتماعی با توجه به حوزه کاری این دستگاهها و ارائه خدمت به قشر ضعیف و توانخواه جامعه مشهود است.
  استاندار آذربایجان شرقی، سطح خدمات درمانی، توانبخشی و بیمه ای ارائه شده توسط سازمان بهزیستی و تامین اجتماعی استان را رضایت بخش توصیف نموده و اذعان داشت در نحوه ارائه خدمات بایستی برخورداری اقشار محرومتر، در اولویت قرار گیرد، چرا که بعضاً مشاهده می گردد برخی افراد به علت عدم توان مالی یا جسمی امکان پیگیری مطالبات و احقاق حقوق خود را ندارد و برماست که از طریق شفافیت و افزایش سطوح دسترسی، زمینه برخورداری این افراد را تأمین کنیم.
  دکتر پورمحمدی، ضمن تاکید بر توانمندسازی افارد تحت پوشش، تصریح کرد: بایستی کرامت، عزت و احترام خدمت گیرندگان سرلوحه امور در دستگاههای اجرایی قرار گیرد.
  استاندار آذربایجان شرقی، با اشاره به محدودیت منابع دولتی، جلب مشارکت مردمی در ارتقای خدمات حوزه بهزیستی را حائز اهمیت خوانده و تصریح کرد، مردم در انجام کار خیر همواره پیشقدم بوده و هستند و لازم است نیازهای موجود در جامعه شناسایی و اولویت بندی  شده و از ظرفیت موجود خیرین به نحو شایسته استفاده شود.
  دکتر پورمحمدی با تأکید بر اینکه تامین اجتماعی، از تعلیمات دینی ما مسلمانان است، پیشگیری و توانمندسازی قبل از نیازمندی و بیماری را حائز اهمیت دانسته و خاطر نشان کرد، بایستی آموزش، تغذیه سالم و مهارت آموزی، از دوران کودکی و نوجوانی با بینش بلند مدت در جامعه نهادینه و عملیاتی گردد.
  جعفر سمساری، مدیر کل تامین اجتماعی استان نیز در این نشست، با بیان اینکه بیش از دو میلیون نفر از جمعیت استان در قالب ۶۹۰ هزار نفر بیمه شده اصلی، ۱۸۱هزار نفر بازنشسته و مستمری بگیر و ۱۳ هزار نفر مقرری بگیر بیکاری اصلی تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی می باشند که با احتساب افراد تبعی ۵۳ درصد جمعیت استان را شامل می شود، اذعان داشت ماهانه بالغ بر ۳۸۰ میلیارد تومان از بابت تعهدات سازمان تأمین اجتماعی در استان هزینه می شود.
  مدیر کل تامین اجتماعی استان با تاکید بر اینکه ارتقای کمی و کیفی خدمات سازمان از جمله اولویت های کاری تأمین اجتماعی استان است، استقرار میز خدمت در شعب تابعه، برون سپاری خدمات و توسعه خدمات الکترونیک را اقدامی در این جهت دانست و گفت طی سال اخیر، پنج کارگزاری رسمی در استان افتتاح شده است.
  وی از گسترش خدمات الکترونیک سازمان طی ماههای اخیر خبر داده و اذعان داشت در حال حاضر ۴۰ سرویس سازمان تأمین اجتماعی به صورت غیرحضوری در دسترس مخاطبین است و در طی چهار ماه از اجرای این طرح، بالغ بر ۱۰۰ هزار خدمت الکترونیکی ارایه شده است.
  مدیر کل تامین اجتماعی با اشاره به نقش سازمان تامین اجتماعی در تحقق شعار سال و دستیابی به اشتغال و تولید پایدار، از بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب تا ۱۳ شهریور ماه خبر داده و اذعان داشت، تسهیل و تقسیط پرداخت بدهی معوق کارگاهها  و روانسازی بازرسی از دفاتر قانونی کارگاهها از دیگر اقدامات سازمان در جهت رونق تولید می باشد.
  وی مطالبات معوق سازمان تامین اجتماعی در استان را ۸۵۰ میلیارد تومان اعلام نمود و افزود بخش مهمی از این مطالبات از جانب شرکتهای است که مطابق اصل ۴۴ واگذار شده اند.
  مدیر کل تامین اجتماعی استان با قدردانی از تعامل مطلوب تشکلها و نهادهای کارگری، کارفرمایی و بازنشستگی استان، اذعان داشت با وجود این همدلی و همراهی، شناسایی و رفع مطالبات ذینفعان تسهیل می گردد.
  دکتر جمال الدین نیکنامی، مدیر درمان تامین اجتماعی استان نیز در این نشست با بیان اینکه خدمات درمانی سازمان در دو حوزه درمان مستقیم و درمان غیر مستقیم به ذینفعان ارائه می شود، اذعان داشت دو بیمارستان و ۱۲ درمانگاه در سطح استان، به جامعه تحت پوشش به صورت مستقیم و رایگان ارائه خدمت می کند.
  مدیر درمان تامین اجتماعی استان با بیان اینکه درمانگاه تأمین اجتماعی در شهرستانهای ملکان، عجبشیر و هشترود در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد، از اجرای طرح حذف نسخه الکترونیک در واحدهای درمانی ملکی سازمان خبر داده و اذعان داشت با اجرای این طرح نیاز به نسخ کاغذی در واحدهای درمانی مرتفع شده و صرفاً با ارائه کد ملی، مراجعین از خدمات درمانی بهره مند می شوند و این درحالی است که با اجرای طرح نسخه الکترونیکی، بستر مناسبی برای تشکیل پرونده پزشکی برای افراد و پایش فرایند درمان فراهم شده است.
  دکتر نیکنامی، با اعلام اینکه بدهی به مراکز طرف قرار داد یکی از چالشهای حوزه درمان تامین اجتماعی است، مشکلات موجود در جهت واگذاری زمین بیمارستان ۳۲۷ تختخوابی تبریز، علیرغم تامین منابع مالی احداث بیمارستان را از دیگر چالشهای مدیریت درمان تامین اجتماعی استان دانسته و خواستار مساعدت مقامات استانی در جهت رفع این مشکلات و تسریع در آغاز عملیاتی احداث بیمارستان شد.

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز