• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ | کد خبر : 20238
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  بهترین و بدترین شهرهای جهان برای زندگی
  دیبا: جدیدترین لیست بهترین و بدترین شهرهای جهان برای زندگی اعلام شد و در این رده‌بندی شهر ونکوور کانادا بهترین رتبه را به خود اختصاص داد.

  بهترین و بدترین شهرهای جهان برای زندگی

  به گزارش دیبا خبر، در گزارشی که توسط واحد اطلاعاتی اکونومیست منتشر شده است، برای پنجمین سال متوالی شهر ونکوور کانادا بهترین رتبه را در فهرست بهترین شهرهای جهان برای زندگی به خود اختصاص داد. این شهر بعد از اضافه کردن سرویس‌ها و امکانات بهتر، پس از پشت سر گذاشتن المپیک زمستانی سال ۲۰۱۰ وضعیت بسیار بهتری پیدا کرد و در رده‌بندی اکونومیست بهترین رتبه را به خود اختصاص داد.

  این شهر در مجموع خدمات درمانی، سیستم آموزشی، فرهنگ و محیط زیست از صد نمره عدد ۱۰۰ را به دست آورد. البته نرخ جرم و جنایت در این شهر رو به افزایش است و به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۲٫۶ مورد قتل در این شهر اتفاق می‌افتد که بالاتر از نرخ متوسط کاناداست.

  بهترین شهرهای جهان چگونه معین می‌شوند
  برای معین کردن بهترین شهرهای جهان برای زندگی، واحد اطلاعاتی اکونومیست مطالعاتی را روی ۱۴۰ شهر جهان انجام می‌دهد و ۳۰ فاکتور را از میان ۵ دسته بندی اصلی مد نظر قرار می‌دهد که وضعیت بهداشت و درمان، سیستم آموزشی، زیرساختارها، فرهنگ و محیط زیست و پایداری از جمله آن‌هاست.

  با در نظر گرفتن این فاکتورها هر شهر نمره‌ای بین ۱ تا ۱۰۰ می‌گیرد. امکانات بهداشتی و درمانی و استانداردهای تحصیلی در شهرهای استرالیایی و کانادایی از مهم‌ترین عواملی است که باعث بالا آمدن رتبه این شهرها در جهان شده است. تمام این شهرها به جز هلسینکی به دلیل داشتن سیستم آموزشی و امکانات تحصیلی خود نمره ۱۰۰ را به خود اختصاص داده بودند.

  شهرهای با اندازه متوسط، بهترین‌ها در جهان
  جان کاپستیک نویسنده این تحقیقات در این باره گفت: شهرهای با اندازه متوسط در کشورهای توسعه یافته جهان بیش‌ترین امتیاز را در مجموع به خود اختصاص دادند. مهم‌ترین دلیل این موضوع آن است که وضعیت فرهنگی و زیرساختارها در این شهرها به واسطه داشتن جمعیت مناسب کم‌تر از شهرهای دیگر جهان است و میزان جرم و جنایت نیز در آن‌ها به نسبت کم‌تر است.

  بهترین شهرهای اروپا برای زندگی
  در لیست جدید نسبت به سال ۲۰۱۰ فقط شهر وین اتریش در رده بندی سقوط داشته است. این شهر نسبت به سال گذشته با یک پله سقوط از رتبه دوم به رده سوم رسید. بر اساس رده بندی مرسر، وین بهترین شهر جهان برای زندگی است. البته در این رده‌بندی فاکتورهای متفاوتی مد نظر قرار داده می‌شود.گزارش کیفیت زندگی مرسر برای کمک به آژانس‌های دولتی و شرکت‌های چند ملیتی است تا در هنگام انتقال کارمندان از یک کشور به مکان دیگر بتوانند بر اساس یک شاخص درست عمل کنند.

  بدترین شهرها برای زندگی
  هراره در کشور زیمباوه بدترین شهر جهان برای زندگی است و در رده بندی از مجموع ۱۴۰ کشور بدترین رتبه را به خود اختصاص داده است. مجموع امتیاز این شهر از ۱۰۰ فقط ۳۷٫۵ بود.میزان بالای جرم و جنایت، وضعیت ناآرام شهری، درگیری‌ها و کیفیت پائین حمل و نقل عمومی از عوامل تاثیرگذار در پائین بودن رتبه این شهر است. نزدیک به ۳ میلیون نفر در این شهر زندگی می‌کنند که اکثر آن‌ها در فقر مطلق زندگی می‌کنند.

  بهترین شهرهای جهان برای زندگی

  ونکوور

  کانادا

  ملبورن

  استرالیا

  وین

  اتریش

  تورنتو

  کانادا

  کالگاری

  کانادا

  هلسینکی

  فنلاند

  سیدنی

  استرالیا

  پرث

  استرالیا

  آدلاید

  استرالیا

  آکلند

  نیوزلند

   

  بدترین شهرهای جهان برای زندگی

  هراره

  زیبماوه

  داکا

  بنگلادش

  پورت مورسبی

  گینه نو

  لاگوس

  نیجریه

  الجزیره

  الجزایر

  کراچی

  پاکستان

  دوالا

  کامرون

  تهران

  ایران

  داکار

  سنگال

  کلمبو

  سریلانکا

  منبع : خبرآنلاین

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب