• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | کد خبر : 19658
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  اولویت‌ها در آموزش کودکان جابه جا شده اند
  دیبا: :امروزه طلاق‌های عاطفی و مشکلات سیستم آموزشی، بحرانی جدی برای سلامت روان کودکان و نوجوانان ایجاد کرده است .از سویی کودکان و نوجوانان در کانون خانواده با مشکلات حاصل از طلاق‌های عاطفی دست و پنجه نرم می‌کنند و از سویی دیگر سیستم آموزشی ،اضطرابی فزاینده به آنها وارد می‌کند.

  اولویت‌ها در آموزش کودکان جابه جا شده اند

   

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روزنامه آرمان، امروزه طلاق‌های عاطفی و مشکلات سیستم آموزشی، بحرانی جدی برای سلامت روان کودکان و نوجوانان ایجاد کرده است .از سویی کودکان و نوجوانان در کانون خانواده با مشکلات حاصل از طلاق‌های عاطفی دست و پنجه نرم می‌کنند و از سویی دیگر سیستم آموزشی ،اضطرابی فزاینده به آنها وارد می‌کند.

  در واقع جامعه ، خانواده و سیستم آموزشی از کودکان انتظاراتی چون بدست آوردن رتبه‌های برتر در امتحانات و کنکور سراسری و…دارند . اما واقعیت این است که اولویت‌های آموزشی و تربیتی فعلی، اولویت‌های ضروری و مورد نیاز کودکان و نوجوانان نیستند.

  این روزها کودکان و نوجوانان بیش از هرچیز به کسب مهارت‌های زندگی (مهارت‌های ارتباطی ، حل مسأله ،تصمیم گیری و…) نیاز دارند . آموزش مهارت‌هایی که چون در گذشته در سیستم آموزشی و خانوادگی نادیده گرفته شده است بسیاری از بحران‌های امروز را پدید آورده است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب